Rytro: spotkanie z podróżnikiem i wojennym korespondentem. Poznaj Andrzeja Mellera

Gminna Biblioteka Publiczna w Rytrze zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem, dziennikarzem i podróżnikiem.

wsb3

Zainteresowani powinni pojawić się 25 września w remizie OSP Rytro. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16., a realizowane jest w ramach projektu "Poznaj żywego pisarza".

Andrzej Meller jest z wykształcenia antropologiem kultury. Od lat podróżuje po świecie.

Jak można przeczytać na jego profilu na portalu społecznościowym: ,,Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo- Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej."

Bohater spotkania w Rytrze jest autorem trzech książek reporterskich: "Miraż. Trzy lata w Azji", "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" oraz wydanej w ubiegłym roku - "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie". Często działa też jako korespondent wojenny. Relacjonował między innymi wojnę w Osetii Południowej oraz wojnę domową w Libii.

Andrzej Meller chętnie spotyka się z czytelnikami, ale znany jest przede wszystkim z autorskich wypraw w najróżniejsze zakątki Azji, które często organizuje.

fot. Andrzej Meller, Facebook

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.