Nowy Sącz ma swój uniwersytet. W UWE możesz studiować, nie wychodząc z domu

Nowy Sącz ma swój uniwersytet. W UWE możesz studiować, nie wychodząc z domu

 

Pogodzenie studiów z pracą, wychowaniem dzieci, czy podróżami po całym świecie wydaje się być ogromnym wyzwaniem. Dziś jednak wszystko jest możliwe. Możesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w Nowym Sączu, będąc na drugim końcu świata. Okazuje się, że w przypadku niektórych studiów da się nawet otrzymać dyplom, nie pojawiając ani razu na uczelni. Takie i wiele innych możliwości oferuje Uniwersytet Wirtualnej Edukacji – jeden z czołowych filarów Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University.

Nowoczesność od zawsze była domeną WSB-NLU, podobnie jak zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne. Już w 1997 roku sądecka uczelnia, jako pierwsza w Polsce, wykorzystywała w procesie dydaktycznym własny system informatyczny o nazwie CODA.

– Aplikacja pozwalała na wprowadzanie i pobieranie danych oraz ułatwiała i automatyzowała czynności wykonywane przez obsługę systemu. System CODA zintegrowany był z innymi systemami funkcjonującymi w szkole: kwesturą, harmonogramami, rekrutacją oraz Intranetem, który głównie opierał się o funkcje harmonogramów, ogłoszeń oraz forum – wspomina dr Dariusz Woźniak, Rektor WSB-NLU.

W następnych latach (1997-2010) WSB-NLU opracowywała kolejne autorskie systemy informatyczne, których rolą było wspomaganie zarządzania procesem dydaktycznym oraz obsługa studentów.

CloudA

Owocem ponad 25-letniego doświadczenia uczelni z Nowego Sącza jest innowacyjny system CloudAcademy, wdrożony w 2015 roku. Łączy on w sobie wszystkie poprzednie rozwiązania informatyczne i posiada zaawansowaną platformę kształcenia zdalnego. Pozwala ona nie tylko na kompleksową obsługę procesu dydaktycznego i studenta, ale także na prowadzenie wysokiej jakości zajęć w czasie rzeczywistym.

W ich trakcie uczestnicy mogą komunikować się na bieżąco z prowadzącym oraz między sobą za pomocą czatu i głosowo. Z kolei prowadzący zajęcia może wykorzystywać wiele pomocy dydaktycznych jednocześnie. Wszystko to umożliwia wielostrumieniowa transmisja wideo.

– Dzięki w 100% interaktywnemu systemowi CloudA i jego wielu możliwościom dodatkowym np. kontaktu głosowego lub za pomocą chatu, udostępnienia wykładowcy swojego pulpitu, archiwizacji wszystkich wykładów dostępnych na koncie przez cały tok studiów, widoku pulpitu wykładowcy, czy tablicy, przychodzi myśl, że tak naprawdę studia na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji nie odbiegają jakością od jakiejkolwiek innej formy studiów – mówi Rektor.

Jak dodaje, dzięki świetnie wykwalifikowanej i od lat przyzwyczajonej do zdalnego nauczania kadrze dydaktycznej, studiowanie w systemie RealTime Online jest bardzo dobrze oceniane zarówno pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym.

Choć wydawać by się mogło, że ,,wirtualne” studiowanie otwiera furtkę do różnego rodzaju oszustw podczas testów czy zaliczeń – nic bardziej mylnego. Wszelkie formy sprawdzania umiejętności w Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji są dzięki dużemu doświadczeniu kadry układane w taki sposób, że korzystanie z ,,pomocy zewnętrznej” jest niezwykle trudne.

RealTime Online 

– Studia w formie RealTime to przede wszystkim oferta dla osób, które z jakiegoś powodu nie są w stanie uczestniczyć w zajęciach w formie tradycyjnej. Należą do nich m.in. rodzice wychowujący małe dzieci, osoby opiekujące się osobami starszymi lub niesamodzielnymi, osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi czy też po prostu pracownicy dużych korporacji, którzy ze względu na intensywność swojej pracy nie są w stanie poświęcić kilku godzin tygodniowo na dojazd na zajęcia tradycyjne – tłumaczy mgr Natalia Gut, kierowniczka Biura Rekrutacji i Marketingu.

I choć niektórym brakowałoby studenckiego życia, spotkań z innymi studentami, czy bezpośredniego kontaktu z wykładowcami, dla innych oszczędność czasu będzie nieoceniona. Jak przekonują przedstawiciele WSB-NLU, na rynku edukacji istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości edukację zdalną.

W formie kształcenia RealTime Online w nowosądeckim Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji można wyróżnić trzy główne rodzaje zjazdów:

  • Zjazd ćwiczeniowy – odbywa się w formie zdalnej, a wiec przez multitransmisję zajęć z wykorzystaniem systemu CloudAcademy. Spotykania w tej formie odbywają się średnio 4 razy na semestr i są organizowane w weekendy (sobota i niedziela) i są obowiązkowe dla wszystkich studentów.
  • Zjazd wykładowy – realizowany jest w formie tradycyjnej. Spotkania mają miejsce w Nowym Sączu. Studentom, którzy jednak nie mogą uczestniczyć fizycznie w spotkaniach mamy do zaproponowania multitransmisję zajęć z wykorzystaniem systemu CloudAcademy. Spotykania w tej formie odbywają się średnio 4 razy na semestr i są organizowane w weekendy (piątek, sobota i niedziela). Korzystając z tej formy można uczestniczyć w zajęciach zarówno fizycznie, jak i zdalnie oraz mieć dostęp do wszystkich nagrań z wykładów w trakcie całego toku studiów.
  • Zjazd zaliczeniowy – organizowany jest wyłącznie na platformie CloudAcademy w wyznaczonym przez wykładowcę terminie. Aby uzyskać zaliczenie konieczne jest zalogowanie się do CloudA oraz aktywny udział w zaliczeniu materiału zgodnie z zaleceniami wykładowcy.

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji – studia przyszłości

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji należy do czołowych filarów Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Uczelnia działa zarówno na rynku edukacyjnym jak i na rynku usług informatycznych i szkoleniowych, skierowanych do indywidualnego odbiorcy oraz różnych podmiotów gospodarczych.

UWE daje studentom nieograniczone możliwości pogodzenia studiów z różnymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Jego zaletą są zajęcia w formie RealTime Online, czyli nowa forma kształcenia na odległość realizowana interaktywnie w czasie rzeczywistym za pomocą nowoczesnego systemu informatycznego.

– Należy również podkreślić, że wszystkie zajęcia online są archiwizowane i udostępniane na indywidualnych kontach studentów w systemie CloudA, co jest nieocenionym wsparciem zarówno przez egzaminami jak i na etapie pisania pracy dyplomowej – zaznacza Natalia Gut.

Oparcie Uniwersytetu Wirtualnej Edukacji na systemie CloudA umożliwia studentom załatwianie w sposób zdalny każdej sprawy dotyczącej toku studiów. Mogą nie tylko sprawdzić harmonogram zajęć, czy wysłać rozwiązania zadań i testów wykładowcom, ale i złożyć podanie o stypendium drogą elektroniczną.

– W przypadku studiów podyplomowych możemy nie być ani razu na Uczelni, a dostać dyplom ukończenia takich studiów. Z innymi rodzajami studiów wiąże się obrona pracy, czy to magisterskiej czy inżynierskiej, a na licencjacie z zarządzania egzamin, który siłą rzeczy należy zdać w siedzibie w Nowym Sączu – wyjaśnia dr Jerzy Choroszczak, Dziekan WSB-NLU.

Uniwersytet Wirtualnej Edukacji wydaje się być uczelnią przyszłości i wyprzedzać swoje czasy. Obecnie bardzo wyraźnie widać potrzebę rozwoju zdalnych metod pracy, nauki, czy kontaktu.

– W momencie wybuchu epidemii cały świat stanął. Nikt nie wiedział co będzie dalej i jak długo to potrwa. WSB-NLU reset operacyjny zajął zaledwie kilka godzin. Uczelnia w jednej chwili przemodelowała wszystkie formy studiów i studenci,przyzwyczajeni już do systemu CloudA, płynnie przenieśli się do sieci – podsumowuje Dziekan.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Wirtualnej Edukacji w Nowym Sączu znajdziesz tutaj:

Facebook – Uniwersytet Wirtualnej Edukacji

strona: www.uwe.edu.pl

materiał partnerski

fot. pixabay

Reklama