Wyjdź poza ramy, akcja w ramach… o co chodzi?

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu wraz z Mariuszem Brodowskim znanym jako Magister Mors, Salonem Oprawy Obrazów, „Da Vinci” i Nowosądeckim Towarzystwem im. Świętego Brata Alberta, organizują tajemniczą akcję pod nazwą „W ramach sztuki”. Jej nietypowa ale bardzo ciekawa formuła sprawia, że każdy sądeczanin może wziąć w niej aktywny udział.

Istotą akcji jest przeprowadzenie zbiórki starych, używanych ram po obrazach i zdjęciach, często zalegających na strychach i w piwnicach sądeczan. Co ważne, rama nie musi być ani ładna, ani kompletna. O co więc chodzi z tymi ramami?

– Nasza akcja skierowana jest do sądeczan, którzy często nie mają pomysłu co zrobić ze starymi i nienadającymi się do niczego ramami. Chcemy przez nią pokazać, że to, co dla niektórych jest kłopotliwą pamiątką rodzinną lub wprost nieużytecznym odpadem, może otrzymać nowe, zupełnie nieoczekiwane i twórcze życie – informuje Benedykt Juliusz Polański.

Dyrektor Ośrodka zaznacza jednocześnie, że ramy, które trafią do Ośrodka nie będą przeznaczone na sprzedaż a ich późniejsze wykorzystanie będzie sporym zaskoczeniem dla sądeczan. Nikt, kto przyniesie ramę w dowolnym rozmiarze do MOK, nie pozostanie ani anonimowy ani zapomniany. Lista ofiarodawców będzie na bieżąco publikowana w mediach społecznościowych.

– Mamy już kilka ram przyniesionych przez osoby prywatne. Każdą z tych osób zapisujemy na liście darczyńców, na której już znajduje się między innymi firma Da Vinci oraz Wspólnota Emaus z Nowego Sącza – dodaje dyrektor.

O szczegółach akcji i jej celu będziemy informować w kolejnych artykułach prasowych, mediach, stronach, plakatach, reklamach ledowych itp. nośnikach informacji.

Zużyte lub niepotrzebne ramy z obrazów lub zdjęć można przekazywać w następujących punktach zbiórki:

  1. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu – Al. Wolności 23, 33-300 Nowy Sącz

Tel.: (18) 443 89 59, e-mail: [email protected]

  1. Nowosądeckie Towarzystwo im. Św. Brata Alberta – Szwedzka 18, 33-300 Nowy Sącz, Tel.: (18) 443 89 80, 444 48 10, 444 48 11
  2. Salon Oprawy Obrazów „Da Vinci”- Lwowska 13, 33-300 Nowy Sącz, Tel.: (18) 444 13 23, e-mail: [email protected]

Ramy można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 lub w uzgodnionych godzinach po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.