Nowy Nowy Sącz powstaje na naszych oczach. W środę DTS DOM

Nowy Nowy Sącz powstaje na naszych oczach. W środę DTS DOM

apartament Nowy Sącz

Rewolucja architektoniczna wchodzi do Nowego Sącza. Miasto nadrabia wieloletnie zaległości pod względem budownictwa mieszkaniowego. W ścisłym centrum powstają apartamentowce na europejskim poziomie, a na obrzeżach firma Wiśniowski stawia nową siedzibę uchodzącą za najnowocześniejszą w Polsce w swojej kategorii. Jeśli ktoś nie był w Nowym Sączu przez pięć lat, to może miasta nie poznać. Ba, sami mieszkańcy, najczęściej z braku czasu, nie zauważają wszystkich nowoczesnych budowli w odległych dzielnicach. Do tego w pejzaż miasta wpisze się niebawem nowoczesna bryła stadionu piłkarskiego.

 

Najnowsze wydanie DTS w wersji elektronicznej już w środę, a dzień później również papierowe trafi do Czytelników. Jeszcze nigdy wcześniej taka porcja wszystkiego, co dzieje się wokół domu nie trafiała do odbiorów w naszym regionie. O budowaniu, remontowaniu, urządzaniu, o mieszkaniach, apartamentach, kredytach, o wielkich projektach i najmniejszych detalach twojej inwestycji.

M.in. z myślą o tych, którzy nie mają czasu na wiosenny spacer po mieście, przygotowaliśmy spacer wirtualny. Na zdjęciach i wizualizacjach pokażemy, co się buduje w Nowym Sączu, co niebawem będzie wybudowane, ile to kosztuje – na własność, a może tylko na wynajem. Opowiemy też o dwóch najciekawszych obecnie pod względem budowlanym miejscach w mieście. Aleje Wolności to jeden z najbardziej prestiżowych obecnie adresów, a obok powstałych już apartamentowców niebawem powstanie kolejny, zmieniający krajobraz miasta w ścisłym centrum. „Nareszcie się to dzieje – cieszy się architekt Jakub Potoczek. – Powstają ciekawe realizacje w miejscu, gdzie do niedawna rosły porzeczki. Mogę tylko zazdrościć, że mnie tam nie ma”.

Potoczek jest za to autorem innej realizacji w ścisłym centrum, na której skupia się w ostatnim czasie uwaga Nowego Sącza. Na rogu ulic Lwowskiej i Naściszowskiej według jego projektu powstaje budynek mieszkalny łączący tradycyjne elementy historycznego centrum z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Patrząc na ten projekt możemy się zastanawiać czy to na pewno dzieje się w Polsce, na pewno w Nowym Sączu? Ale Jakub Potoczek lubi zaskakiwać, więc pewnie zaskoczy nas również stwierdzeniem, że kiedyś planując osiedla myślano głównie o człowieku i jego potrzebach, a nie wyłącznie o zysku. Co miał na myśli? Sądeckie osiedla Mileniu i Żółkiewskiego. Jesteście zaskoczeni? My też byliśmy!

Z kolei prezes Związku Polskie Okna i Drzwi Janusz Komurkiewicz wieszczy zmiany na krajowym rynku mieszkaniowym. Gigantycznie rosnący popyt na ekonomiczne i nieduże mieszkania na wynajem – to oczywiście efekt wojny w Ukrainie i masowej emigracji – kosztem deweloperskich realizacji w standardzie premium. To będzie się działo w najbliższej przyszłości, a już obecnie firmy – m.in. z branży budowlanej – na co dzień zmagają się z problemami braku jednych surowców i galopującymi cenami innych. To wszystko wymusza również na sądeckich firmach utrzymywanie działań zakupowych i sprzedażowych w stanie najwyższej czujności. O ekonomicznej stronie prowadzenia wielkiego przedsiębiorstwa w cieniu pandemii i wojny w Ukrainie opowie wiceprezes firmy Wiśniowski Maciej Ryś.

Sprawdzimy również, jakie tendencje rządzą sądeckim rynkiem nieruchomości, niekoniecznie tych najnowszych. W każdych czasach dobrze jest umieć oszczędzać, ale obecnie oszczędzanie urasta do rangi sztuki. Dlatego opowiemy o energooszczędnych instalacjach w domu, które są coraz popularniejsze, głównie ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Poza tym, co w najbliższych latach planuje Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a prawnik dr Karol Kulig zastanowi się wraz Czytelnikami DTS czy kredyty to dobry pomysł w najtrudniejszym momencie, jaki większość z nas pamięta.

Przeczytaj również: Stadion Sandecji na 8111 miejsc

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.