Stadion Sandecji na 8111 miejsc. Kibice: na otwieranie szampana przyjdzie czas

Stadion Sandecji na 8111 miejsc. Kibice: na otwieranie szampana przyjdzie czas

Stadion Sandecji 8111, stadion Sandecji, Blackbird, anelsk do umowy, wizualizacja

Stadion Sandecji ma powstać do czerwca 2023 roku. Prezes spółki Blackbird Jan Kos ma nadzieję, że uda się wcześniej zakończyć inwestycję, a prezydent miasta, że w budowie nie przeszkodzą ,,siły zła”. Finalnie obiekt pomieści 8111 osób i będzie kosztował 75 milionów. Pieniądze pochodzą z kredytu, które miasto wzięło na ten cel.

Przetarg na wykonanie inwestycji w trypie ,,zaprojektuj i wybuduj” wygrała Grupa Blackbird. Obiekt miał pomieścić 4 900 osób i kosztować 50 milionów. Finalnie władze Nowego Sącza postanowiły zmienić koncepcję i wybudować stadion na ponad 8 tysięcy miejsc. W ubiegły piątek, 25 marca, podpisano aneks do umowy z wykonawcą. Na jego mocy ma powstać obiekt większy, ale i droższy o 25 milionów złotych.

,,Podpisany dziś aneks do umowy z wykonawcą naszego stadionu oznacza w praktyce, że spełniona została dana nam obietnica o budowie obiektu o pojemności ponad 8000 miejsc. Na gratulacje dla rządzących miastem i otwieranie szampana przyjdzie czas po oficjalnym otwarciu. Do tego jeszcze długa droga, ale dziś zdecydowanie przybliżyliśmy się do upragnionego zakończenia naszej walki” – zakomunikowali w mediach społecznościowych Kibice Sandecji.

Finalnie stadion będzie w pełni zamknięty. W ramach inwestycji powstaną cztery trybuny, które pomieszczą 8111 osób. Oświetlenie będzie znajdowało się nie na słupach, jak było wcześniej, a na ,,koronie” obiektu. Podczas podpisywania aneksu prezydent Nowego Sącza zapewnił, że na stadionie będą odbywać się nie tylko mecze Sandecji i wydarzenia lokalne, ale także międzynarodowe. Taką obietnicę miał mu złożyć prezes PZPN.

– Mam nadzieję, że ten stadion, to będzie perła architektoniczna Nowego Sącza – stwierdził gospodarz Nowego Sącza.

Siły zła

Obecnie trwają prace brukarskie przy stadionie. Prezydent Ludomir Handzel zwrócił uwagę, że nie jest zadowolony z tempa robót.

– Zakomunikowałem prezesowi, że nie jestem zadowolony z tempa prac. Uważam, że ten stadiom można skończyć przed terminem. Uzgodnimy harmonogram, tak aby z obiektu można było korzystać jak najszybciej. Wiem, że jakość prac będzie najwyższa, bo to gwarantuje i osoba prezesa Jana Kosa i wykonane do obecnej chwili prace, które ocenia na bieżąco zespół roboczy i inspektorzy – stwierdził Ludomir Handzel.

Prezes Grupy Blackbird zaznaczył, że również on nie jest zadowolony z tempa prowadzonych prac i ma nadzieję, że te ruszą ,,z impetem” od 1 kwietnia. – Postaramy się przed terminem wybudować stadion – zapewnił prezes Jan Kos.

Podczas podpisania aneksu do umowy prezydent Handzel podziękował radnym, którzy go dopingowali, wspierali i podpowiadali mu oraz chronili przez ,,siłami zła”, które ma nadzieję, że nie przeszkodzą w realizacji inwestycji.

Graf. Blackbird/
archi factory/
Perbo Group/
Sandecja.pl/
Urząd Miasta Nowego Sącza 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.