Krzysztof Głuc: apeluję do prezydenta, aby przywrócił normalność

Krzysztof Głuc: apeluję do prezydenta, aby przywrócił normalność

Radny Krzysztof Głuc potwierdził swoją rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie wprowadzony do porządku obrad najbliższego posiedzenia radnych. Zapowiedział jednak, że ma zamiar podjąć wszelkie możliwe działania dla uspokojenia funkcjonowania miejskiego samorządu.

Jak zapewnił radny, decyzja nie została podjęta pochopnie i jest z jego strony gestem, którym chce zwrócić uwagę na fakt, że w radzie miasta powinno się rozmawiać ze sobą inaczej. Jego zdaniem w obradach i prowadzonych dyskusjach brakuje przede wszystkim szacunku, argumentów i skupienia się na nadrzędnym celu, czyli rozwiązywaniu problemów.

– Chciałem w ten sposób pokazać swój sprzeciw również wobec relacji między radą, a prezydentem. Istotą działania samorządu jest współdziałanie organów. Od wielu miesięcy apeluję: „rozmowiajmy”, bo tak działa demokracja – mówił radny Głuc podczas dzisiejszego spotkania z mediami

Podkreślił również, że rada miasta i prezydent powinni ze sobą współpracować. Przyznał, że w wielu przypadkach oznacza to podejmowanie trudnych rozmów, ale ich konsekwencją zawsze powinno być dochodzenie do wspólnego rozwiązania.

Nie jesteśmy tutaj po to, żeby cieszyć się z tego, że mamy jakąś funkcję. Jesteśmy po to, aby rozwiązywać problemy tego miasta i służyć jego rozwojowi. Weszliśmy w bardzo niebezpieczną i trudną fazę, emocje biorą górę nad rozsądkiem. Trzeba zacząć normalnie ze sobą rozmawiać i podejmować decyzje opierając się na faktach, argumentach i danych- mówił.

Zaznaczył również, że z wielkim niepokojem przyjął informację o problemach w komunikacji władz miasta z mediami.

– Nie może być tak, że media nie są informowane czy dopuszczane do zdobywania wiedzy o tym, jak działa władza samorząd- dodał.

Jak dodał, w tym roku podejmie również starania, aby przez radę miasta podjęty został temat modernizacji szkolnictwa w Nowym Sączu w kontekście szkolnictwa zawodowego, ale również strategicznych celów sądeckich szkół.

Siłą tego miasta są mądrzy mieszkańcy. Potrzebujemy silnego systemu edukacyjnego. Będę proponował również poważną rozmowę w mieście o wprowadzeniu rozwiązań, które w rzeczywisty sposób ograniczą smog. Błękitny węgiel i apele do ludzi nie rozwiążą tego problemu. Trzeba podjąć konkretne działania, wykorzystać to, co daje program „Czyste powietrze”, ale także istniejące rozwiązania prawne i finansowe– mówił.

Sądeckie Wodociągi „łowią” w sieć mieszkańców Łącka, Starego Sącza, Nawojowej i osiedla Piątkowa

 

Reklama