Jeszcze w tym roku ANS odda do użytku budynek Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

Jeszcze w tym roku ANS odda do użytku budynek Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

612 514 zł brutto  – tyle inwestuje sądecka Akademia Nauk Stosowanych w projekt przebudowy i rozbudowę Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. W ramach przetargu ogłoszonego w styczniu zgłosiło się osiem firm gotowych podjąć się tego zadania. Sześć z nich zostało odrzuconych. Najbardziej korzystną okazała się ta prezentowana przez BOŃCZA STUDIO Bożena de Bończa Tomaszewska. Dzisiaj oficjalnie podpisano umowę.

W lutym pojawiły się wątpliwości czy studenci kierunku lekarskiego kształcący się na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dokończą swoją edukację bez przeszkód. Spowodowane było to oświadczeniem wiceprezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, który poinformował, że kierunki lekarskie, które nie spełniają wymogów kształcenia zostaną zamknięte. Sądecka uczelnia otrzymała pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia i negatywną od Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która miała zastrzeżenia co do harmonogramu nauki oraz niektórych członków kadry dydaktycznej. Jednak ostatecznie uczelnia otrzymała pozwolenie od ówczesnego Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na uruchomienie kierunku (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Dzisiaj (5 kwietnia) rektor ANS oficjalnie podpisał umowę opiewającą na 612 514 zł brutto z pracownią architektoniczną BOŃCZA STUDIO Bożena de Bończa Tomaszewska z Sierczy pod Wieliczką na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy oraz rozbudowy Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Rozpoczęliśmy kolejny etap ambitnego projektu rozwoju Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, który obejmuje budowę nowego budynku o powierzchni około 3500 m2. W ciągu sześciu miesięcy ma być gotowy projekt budowlany wraz z kosztorysem oraz pozwoleniem na budowę – zaznacza rektor Mariusz Cygnar.

Projekt rozbudowy ma uwzględniać nowoczesne pracownie mikroskopowe i specjalistyczne sale dydaktyczno-ćwiczeniowe oraz do opieki pielęgniarskiej. Budowana będzie również sala porodowa, pomieszczenia dla noworodków i wcześniaków, całościowo wyposażony blok operacyjny, pracownia ultrasonografii (USG) oraz sala audytoryjna na 220 osób. Uczelnia rozpoczęła również prace nad przyśpieszeniem przygotowania i wyposażenia prosektorium na terenie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego.

Po rozmowach z Kanclerzem i Prorektorem zdecydowaliśmy, że takie rozwiązanie będzie bardziej korzystne dla studentów i samej uczelni. Dzięki niemu obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze do końca tego roku, zwiększając tym samym dostępność kluczowych zasobów dydaktycznych dla studentów kierunku lekarskiego – dodaje rektor.

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Ludomir Handzel: Nie będziemy reagować na każde kłamstwo

Reklama