Ludomir Handzel: Nie będziemy reagować na każde kłamstwo

Ludomir Handzel: Nie będziemy reagować na każde kłamstwo

-Nie będziemy reagować na każde podniesione kłamstwo – zaznacza prezydent Ludomir Handzel, apelując do wyborców o krytyczne podchodzenie do informacji pojawiających się w kampanijnej przestrzeni. Równocześnie podkreśla, że jest on przyzwyczajony do szerzących się kłamstw jednak to jego współpracownicy denerwują się rozprzestrzenianiem fake newsów, dlatego odnosi się do kilku z nich.

Na konferencji prasowej Ludomir Handzel oraz część radnych zdecydowali odnieść się do obecnych w przestrzeni informacji dotyczących kilku z rozpoczętych przez prezydenta w minionej kadencji inwestycji takich jak budowa Stadionu Miejskiego czy boiska przy Zawadzie. Przedstawiono również dokumenty wskazujące na odstąpienie od umowy realizacji projektu Węgierska Bis, z którego zrezygnowano w 2016 roku.

Odstąpienie od umowy spowodowane było pojawieniem się nowego wariantu jednego z przedsiębiorców. W związku z tym zrealizowana ale nieskończona dokumentacja została wyrzucona do kosza. Miasto wydało na nią ponad 400 tysięcy złotych. Mieszkańcy wszczęli protesty, gdyż projekt odbiegał od wcześniejszej dokumentacji opracowywanej od 2014 roku. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby jedna osoba spowodowała, że lata pracy będą zaprzepaszczone. Dopiero w 2018 roku została podjęta decyzja,  przez ówczesnego marszałka Leszka Zegzdę, aby całą dokumentację opracowywał Zarząd Dróg Wojewódzkich. My ją do dnia dzisiejszego kontynuujemy – zaznacza radna Marta Poremba.

Prezydent udostępnił mieszkańcom pismo podpisane przez byłego wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża, jako odstąpienie od umowy w sprawie projektu Węgierska Bis, z którym zapoznać można się pod następującym odnośnikiem: odstąpienie_umowa_węgierska_bis

Inwestycje sportowe

Stadion w 2024 roku zostanie zakończony. Wszystkie zainteresowane firmy, podmioty chcące realizować tą inwestycję zaprosiliśmy do dzisiaj, przetarg będzie ogłoszony, a realizacja odbędzie się jeszcze w tym roku – przekonuje wiceprezydent Artur Bochenek. Prezydent dodaje, że obecnie trwają na stadionie prace brukarskie, a wkrótce udostępniony dla mieszkańców zostanie parking znajdujący się przy inwestycji.

To nie jedyna sportowa infrastruktura jaka jest w planach. W najbliższym czasie prezydent chce złożyć wniosek o dofinansowanie orlika mającego mieć miejsce przy Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków. W planie jest budowa dwóch boisk – jedno o nawierzchni trawiastej a drugie wielofunkcyjne. Podpisana została również umowa na kontynuację budowy boiska przy Zawadzie. Jak podaje Marta Poremba niedługo mają ruszyć prace, a termin realizacji wyznaczony jest na koniec listopada. W trakcie jest również realizacja parków kieszonkowych czyli miejsc, które z definicji zakładają bliskość osiedli mieszkaniowych oraz zabudowań. Jednym z pierwszych miejsc gdzie taki park ma powstać jest teren na styku ul. Kunegundy oraz ul. Zygmuntowskiej. Prezydent podkreśla, że szukają kolejnych lokalizacji oraz czekają na propozycje zgłaszane przez mieszkańców.

Garść podpisanych umów

Prezydent Ludomir Handzel wskazuje na ilość umów i promes, jakie podpisał wraz z radnymi tylko tego dnia. Tym samym zapowiada, że projekt realizacji skateparku przeszedł rozmowy z zainteresowanymi i wykonany zostanie w 2024 roku. Podpisano również umowę na dalszą budowę chodników na osiedlu Wólki. Prace mają miejsce już na ul. Barbackiego a dołączą do niej ul. Radziecka oraz ul. Tłoki. Remontowi poddane zostaną również trzy placówki religijne w Nowym Sączu. Będzie to Bazylika św. Małgorzaty, Klasztor Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek oraz Zbór ewangelicko-augsburski. Prawie milionową inwestycją ma być modernizacja Zespołu Przedszkolnego przy ul. Paderewskiego, która ma polegać na likwidacji wszelkich barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnością.

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też: Nowy Sącz. Potężna mobilizacja. Prawie 10 mln uzbierane dla Wiktorii. Trwa ostatnia prosta. Wiktorii brakuje ok. 400 tys. zł [POMÓŻ]

Reklama