Dobrzy ludzie wyremontowali mieszkanie po pożarze [FILM]

Dobrzy ludzie wyremontowali mieszkanie po pożarze [FILM]

W mieszkaniu pani Marii wybuchł pożar i niemal w jednej chwili straciła wszystko. To było w połowie marca, a dzisiaj dzięki pomocy ludzi o dobrym sercu, miejsce to wygląda jak nowe. Stało się tak za sprawą zaangażowania Fundacji Renovo, która znana jest z pomagania ludziom w trudnej sytuacji. 

Opisywaliśmy tę sytuację, kiedy organizowała się pomóc dla starszej pani, która właściwie z dnia na dzień została bez dachu nad głową. Zaangażowało się sporo osób, utworzono specjalną zbiórką internetową, a działaniami mającymi rozwiązać problem kierowała Fundacja Renovo. Odwiedziliśmy to miejsce po pożarze i pokazaliśmy, jak wówczas wyglądało: „Pani Maria straciła cały swój dobytek. Pożar pochłonął jej mieszkanie [FILM]”

-Postanowiliśmy pomóc przy tym remoncie i wspólnymi siłami fundacji, naszych partnerów, ale także licznych darczyńców ten dom wyremontować. Niezwłocznie przystępujemy do pracy, aby pani Maria jak najszybciej mogła wrócić do swojego mieszkania – mówił wówczas Dawid Zawiliński z Fundacji Renovo.

Przed samą „majówką” właścicielka może już wrócić do swojego mieszkania, które tymczasem nieco ponad miesiąc po tragedii wygląda jak nowe. – Czuję się dzisiaj jak w niebie, bo naprawdę trudno było uwierzyć, że to uda się zrobić w tak krótkim czasie. Naprawdę jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała pani Maria, kiedy symbolicznie przekazano jej dzisiaj klucze. Odwiedziliśmy to miejsce z kamerą, aby pokazać jaki efekt udało się osiągnąć.

– Chcieliśmy żeby to było zrobione tak tip-top pod klucz, aby pani Maria już zaczęła korzystać z mieszkania, bo umawialiśmy się, aby to było przed majówką. Można więc powiedzieć z czystym sumieniem, że dopięliśmy swego – dodał przy przekazaniu kluczy Dawid Zawiliński.

Film: Michał Śmierciak

 

Reklama