Jak należycie łopatować? Przedstawia Ryszard Terlecki (felieton)

Jak należycie łopatować? Przedstawia Ryszard Terlecki (felieton)

felieton

Od zawsze powtarzam, że każdy jest do czegoś stworzony. Ja na przykład, należycie odnajduję się w roli „głupka” a „głupkowanie” to moja pasja. A co. Przynajmniej jestem w tym dobry – tak twierdzą moi przyjaciele, którym ufam.

– Kuchnia regionalna, warsztaty z nietoperzami, spacer z przewodnikiem po rezerwacie „Diable skały”, animacje i inne atrakcje dla całych rodzin, to tylko część programu tegorocznej „Majówki na Bukowcu” – zapowiadał za pośrednictwem swoich mediów Urząd Gminy Korzenna. A zatem dobra zabawa. Nie ma nic lepszego niż dobra zabawa.

Jak obsługiwać łopatę? Przedstawia Ryszard Terlecki
Każdy jest do czegoś stworzony. Robert Lewandowski do gry w piłkę, ja do „głupkowania”, Ryszard Terlecki do „politykowania”. Okazuje się, że z całej tej trójki, jeden jest szczególnie wszechstronny. Udowodniła to wczorajsza „Majówka na Bukowcu”. Łopatowanie – oto umiejętność, którą Ryszard Terlecki pokonuje zarówno mnie jak i Lewego. Sam Robert, owszem – z szeroko pojętym budownictwem ma wiele wspólnego (dobrze inwestuje w nieruchomości, bądź też dobrze płaci pracownikom, którzy budowle mu wznoszą). Ja z kolei z szeroko pojętym budownictwem też mam wiele wspólnego (robię eleganckie zdjęcia takim nieruchomościom, lub tymże dobrze opłacanym pracownikom). Ale ten wicemarszałek. Ten, to się nie rozdrabnia, bierze sprawy w swoje ręce i zasuwa jak najprzedniejsza lokomotywa.

Wczoraj, każdy z naszej trójki zrobił coś dobrego. Robert zaliczył asystę drugiego stopnia, dzięki czemu jego FC Barcelona wygrała ligowy mecz z Osasuną (1:0) i za chwilę zdobędzie tytuł mistrza Hiszpanii. Ja stworzyłem materiał dziennikarski, do najbliższego, papierowego wydania DTS (polecam). Z kolei sądecka „LOKOMOTYWA” pokazała wszystkim nieumiejącym, jak należy łopatować.

A zatem:
1. Odpowiedni ubiór. Podstawa: koszula, marynarka, buty eleganckie, wygodne.
2. Odpowiednie nastawienie: uśmiech, chęć do pracy.
3. Odpowiednie dobranie łopaty do warunków gruntowych. W tym przypadku sztychówka.
4. Odpowiedni uchwyt. Prawą ręką owijamy sobie… „łopatę wokół własnej ręki”.
5. Brak agresji w wykonywaniu zajęcia. Kopiemy powoli, dokładnie, skutecznie.

Ps. Posadzone drzewko to lipa św. Kingi i jest symbolem wspólnego świętowania. Który z panów mnie pobije w robieniu dobrych rzeczy? Nie mam zamiaru czekać do kolejnego meczu czy „majówkowego” spotkania. Już dziś czynię dobro. Pokazuję światu, jak jeden z nas pięknie zasuwa.

Czytaj też: Sensacyjny lider listy PiS do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Jedynką ma być „spadochroniarz”

Fot: Urząd Gminy Korzenna

Reklama