POLSKIE ZABÓJCZYNIE. Dziennikarze wracają do głośnej sprawy Grażyny B. z Bruśnika

POLSKIE ZABÓJCZYNIE. Dziennikarze wracają do głośnej sprawy Grażyny B. z Bruśnika

W 2021 roku w małej miejscowości gminy Ciężkowice doszło do zabójstwa. 57-letnia Grażyna B. skatowała swoją matkę. Szczegóły tej sprawy zobaczymy w 3. odcinku „Polskich zabójczyń”, w środę, 1 maja o godz. 21:00 na Crime+Investigation Polsat.

Pani Grażyna zabiła osobę, która ją urodziła, wychowała, a następnie starała się ukryć wszystkie jej negatywne zachowania i ochronić ją przed negatywnymi konsekwencjami tego działania. Należy sobie uświadomić, że nie wykazywała żadnej skruchy, żadnego żalu – mówi Katarzyna Kajmowicz, adwokat Joanny B., oskarżyciela posiłkowego.

„Polskie zabójczynie” sezon 7. odcinek 3. „Śmiertelne uzależnienie” – środa, 1 maja 2024, godz. 21:00 na Crime+Investigation Polsat

Grażyna B. (57 l.) – lubiana przez uczniów nauczycielka języka polskiego, miała swój sekret, którym był nałóg alkoholowy. Matka Grażyny, Zofia B., zawsze starała się wspierać córkę i dbać o jej reputację. Dbała również o dom i wnuczkę, córkę Grażyny.  Przejęła rolę swojej córki w wychowaniu wnuczki.

Grażyna B. nie doceniała tych starań. Wręcz przeciwnie, stosowała przemoc wobec matki. Na małych karteczkach pisała do niej polecenia pełne wulgaryzmów.

Zofia nie miała łatwego życia. Wcześniej w podobny sposób traktował ją jej mąż.

Mąż nadużywał alkoholu. Był, jak to się teraz mówi, osobą przemocową – mówi dr Stanisław Teleśnicki, specjalista psychiatra.

Agresja w domu z roku na rok narastała, podobnie jak problem alkoholowy. Podczas jednej z kolejnych awantur doszło do tragedii.

W nocy z 9 na 10 lipca 2021 roku córka skatowała swoją 80-letnią matkę. Została skazana na 25 lat więzienia.

Podczas procesu oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie była dorosła córka Grażyny, która zerwała kontakty z matką, gdy tylko skończyła szkołę średnią. Wnuczka chciała zabrać babcię do siebie, ale nie zdążyła…

A+E Networks EMEA

W A+E Networks EMEA dzielimy się historiami, które mają znaczenie w każdym zakątku świata. Jesteśmy liderem wśród nadawców programów dokumentalno-rozrywkowych. Nasze poruszające i nagradzane serie przemawiają do milionów widzów w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Beneluksie, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Widzowie naszych najlepszych marek, czyli HISTORY® Channel, Crime+Investigation®, BLAZE® oraz COSMO, pokochali już całym sercem przebojowe serie (Wykute w ogniu), popularne dramaty (Wikingowie), a także oryginalne programy, wykonywane na zlecenie (Złoto Bałtyku i Na tropie wraków). Więcej informacji znajdziesz na www.aenetworks.tv.

 

Czytaj też:

 

Reklama