Złote Harfy Eola dla sądeczan!

Złote Harfy Eola dla sądeczan!

Chór Scherzo pod dyrekcją Andrzeja Citaka działający przy I Liceum Ogólnokształcącym wyśpiewał dwie nagrody na 39. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Chórzyści przywieźli z festiwalu dwie Złote Harfy Eola. Scherzo jako jedyny zespół reprezentował na festiwalu Małopolskę.

Choć to osiemnasty już udział zespołu w tym konkursie,  podwójne „złoto” zdarzyło się po raz pierwszy. Sądeczanie rywalizowali z 25 zespołami z całej Polski. Zespół zaprezentował pięć pieśni i madrygałów renesansowych, a chór kameralny zaśpiewał utwory religijne z okresu renesansu i baroku.

W festiwalu wzięło udział 26 chórzystów, którzy wystąpili w dwóch kategoriach konkursowych: w 21-osobowym kameralnym składzie oraz w 9-osobowym zespole wokalnym. Poza Złotymi Harfami Eola w obu kategoriach jury przyznało również nagrody pieniężne: Banku PKO BP dla zespołu wokalnego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla chóru kameralnego. Dodatkowo chór Scherzo otrzymał puchar prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Scherzo ma już w dorobku 5 Złotych, 7 Srebrnych oraz 3 brązowe Harfy Eola, a w 2005 roku wyśpiewało Grand Prix.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.