Andrzej Czerwiński: wzywamy do referendum w sprawie reformy edukacji

„Chaos i powrót do czasów PRL” – takimi słowami nowosądecki poseł PO Andrzej Czerwiński skomentował przygotowywaną przez PIS reformę oświaty, która ma wejść w życie 1 września 2017 roku. Zdaniem posła, niezbędne jest przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum, do którego nawołuje Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Platforma Obywatelska.

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku – tak będzie brzmiało pytanie w planowanym referendum, które ma wywrzeć presję na władze, aby przemyślały plany wprowadzenia reformy. Od 14 lutego Platforma Obywatelska będzie zbierała podpisy pod wnioskiem o przeprowadzanie referendum.

Ta reforma dotyka uczniów, dotyka nauczycieli, a także samorządowców – mówi Andrzej Czerwiński. – Wszyscy wiemy, że wprowadzona jest bardzo szybko, bez odpowiednich konsultacji, bez informacji o detalach. Panuje chaos i niezrozumienie. Do niedawna nie wiedzieliśmy dokładnie gdzie będzie gimnazjum, gdzie będzie szkoła podstawowa, czy będą zmianowe lekcje, czy dzieci będą chodziły do małych bezpiecznych szkół czy do większych kombinatów.

Reforma edukacji to zdaniem Andrzeja Czerwińskiego także spore obciążanie dla samorządowców.

Dofinansowali gimnazja, dofinansowali szkoły podstawowe, nikt ich nie pytał jak mają wprowadzić reformę, dostali gotowca do wykonania – mówi.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.