Sztuki walki. Pewność siebie w postawie i wzroku

Sztuki walki. Pewność siebie w postawie i wzroku

karate

Na ziemi sądeckiej można zaobserwować coraz większe zainteresowanie treningami sztuk walki. Taka aktywność zdobywa uznanie rodziców, którzy coraz chętniej posyłają swoje dzieci na dodatkowe zajęcia. Rodzice mają na względzie przede wszystkim chęć zadbania o aktywność fizyczną i umysłową dziecka. Okazuje się, że atutów, które wynikają z tego rodzaju treningu, jest więcej. Sztuki walki mają ogromny wpływ na kształtowanie osobowości.

Obalony stereotyp

Jeszcze do niedawna panowało stereotypowe postrzeganie sztuk walki. Bo skoro słowo „walka” to niemal natychmiastowe skojarzenie z agresją i przemocą. Damian Pawlik, który karate trenuje od 23 lat, zauważa, że takie argumenty nie mają pokrycia w rzeczywistości. Mistrz Polski w kumite, wicemistrz Europy oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata potwierdza, że w łatwy sposób można obalić stereotypowe myślenie.

– Karate nie potęguje agresji, ale uczy jej opanowania. Jeśli ktoś rozumuje takie zajęcia poprzez przemoc, to prawdopodobnie zetknął się z niewłaściwym przepływem informacji. Karate uczy pokory, cierpliwości i dążenia do celu. Zajęcia prowadzimy w kilkunastu nowosądeckich szkołach. Rodzice, którzy zmagają się z problemami wychowawczymi swoich dzieci, dzwonią do nas i proszą (…)

Cały tekst przeczytasz w najnowszym DTS – bezpłatnie pod linkiem:

Reklama