Paweł Małaszyński i Andrzej Nejman zaprezentują się dziś nowosądeckiej publiczności

Paweł Małaszyński i Andrzej Nejman zaprezentują się dziś nowosądeckiej publiczności

Sądecka Jesień Kulturalna, Nie książka zdobi człowieka, Paweł Małaszyński

Już dziś w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu zaprezentują się aktorzy warszawskiego Teatru Kwadrat w spektaklu ,,Nie książka zdobi człowieka”. Przed nowosądecką publicznością wystąpią znani i lubiani aktorzy: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Aleksandra Radwan oraz Ilona Chojnowska.

Portal DTS24 sprawuje patronat medialny nad wydarzeniami Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. W miniony weekend publikowaliśmy fotorelację z koncertu Golec uOrkiestra, który odbył się w Amfiteatrze Park Strzelecki. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Spektakl ,,Nie książka zdobi człowieka” serwuje widzom dowcipne dialogi i nieoczekiwane zwroty akcji. To klasyczna komedia pomyłek w reżyserii Giovanny Castellanos. Sherman Mayfair (pisarz, lat 40) właśnie wydał książkę i marzy o tym, aby odnieść wielki sukces. Nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia go o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller.

Andrzej Nejman przyznaje, że spektakl, który zostanie dziś ukazany widzom nowosądeckiego MOKu powstał chwilę przed pandemią a możliwość jego prezentowania była mocno wyczekiwana przez samych aktorów.

– Przedstawienie ,,Nie książka zdobi człowieka” to jedno z naszych najmłodszych dzieciątek, stworzonych tuż przed pandemią. Czekaliśmy dwa ciężkie lata, żeby móc pojawić się między innymi właśnie w Nowym Sączu. Bardzo się cieszymy na to spotkanie – mówi Andrzej Nejman.

Dzisiejszy spektakl odbędzie na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury dwukrotnie. Pierwszy zaplanowano na godz. 17.30, drugi na godz. 20.30.

Sądecka Jesień Kulturalna, Nowy Sącz, spektakl

Fot: Sądecka Jesień Kulturalna

Czytaj także: Jamna. Święto pamięci o tych, którzy zginęli w imię Polski

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama