Sandecja weźmie byłego gracza Dynama Kijów i Dnipro?

Mowa o Ukraińcu Waleriju Fedorczuku. 29-letni środkowy pomocnik miał znaleźć się w orbicie zainteresowań beniaminka z Nowego Sącza.

Renault2

Taką informację podał na Twitterze dobrze zorientowany w sprawach transferowych użytkownik „Janekx89”.

- Wkrótce. Ukraiński środkowy pomocnik Valeri Fedorchuk (ex.Weres Równe) może trafić do Sandecji – napisał.

Fedorczuk ma za sobą grę dla takich klubów jak m.im Dnipro Dnipropietrowsk, Wołyń Łuck czy Dynamo Kijów. Zanotował ponadto 17 meczów i strzelił dwa gole w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. W rodzimej najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarz rozegrał solidne 167 spotkań, w których strzelił dwanaście goli i miał dziewięć asyst. Nigdy nie miał okazji reprezentować barw innego klubu, aniżeli ukraiński. Ostatnio Fedorczuk przywdziewał barwy Weres Równe, ale pod koniec października ub. roku jego kontrakt został rozwiązany. Portal Transfermarkt.de wycenia go obecnie na 800 tysięcy euro, ale do miasta nad Dunajcem mógłby przenieść się za darmo.

Ten sam użytkownik „Janekx89” informował nieco wcześniej, że Sandecja Nowy Sącz interesuje się ukraińskim obrońcą Sergiejem Lyulką z Czornomorca Odessa.

Sądeczanie plasują się na czternastym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. W poniedziałek 8 stycznia powrócą do treningów na własnych obiektach.

Fot. R.Szurek

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.