Prezydent Ryszard Nowak chce sprzedać basen przy ul. Zdrojowej

W porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Sącza pojawił się projekt uchwały dotyczący sprzedaży miejskiej nieruchomości przy ul. Zdrojowej, na której zlokalizowany jest motel i nieczynny od 2014 r. odkryty basen. Władze miasta wykorzystują na podjęcie decyzji o sprzedaży ostatnie posiedzenie miejskiego samorządu w tej kadencji zaplanowane na 16 października.

Nieruchomość położona przy ul. Zdrojowej ma powierzchnię 0,76 hektara. Działkę zajmuje budynek motelowo – bankietowy, basen ze stacją uzdatniania wody, basen kąpielowy dla dzieci, pawilon sanitarny, wiata z grillem oraz zjeżdżalnia wodna.

Od 2010 r  teren dzierżawi od miasta przedsiębiorca Andrzej Danek. W lipcu przyszłego roku umowa wygasa. Danek wielokrotnie pytany o jego plany związane z basenem tłumaczył, że niecka jest nieszczelna, a koszt jej remontu jest zbyt wysoki, więc nie zamierza inwestować w naprawę.

W uzasadnieniu uchwały o zamiarze sprzedaży nieruchomości czytamy:

Z wnioskiem o sprzedaż w 2012 roku wystąpił Pan Andrzej Danek (…) Użytkownik nabył w dniu 24 czerwca 2010 roku aktem notarialnym prawa do nakładów poniesionych przez poprzedniego użytkownika – Spółkę „SUKCES” Sp. z o.o. Obecnie na przedmiotowym terenie obowiązuje umowa najmu (…) z dnia 31 lipca 2017 roku zawarta z (…) Andrzejem Dankiem (…)  do dnia 31 lipca 2019 roku.

Żadnych argumentów przemawiających za sprzedażą w uzasadnieniu nie podano.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.