Posłowie PiS wybrani w naszym regionie nie zgodzili się, aby biuro rzecznika przedsiębiorców było w Nowym Sączu

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Sądecczyzny nie zgodzili się, aby biuro rzecznika przedsiębiorców mieściło się w Nowym Sączu. Przeciwko sądeckiej lokalizacji tej instytucji zagłosowali  Arkadiusz Mularczyk, Jan Duda,Wiesław Janczyk, Józef Leśniak, Barbara Bartuś, Piotr Naimski, Anna Paluch i Edward Siarka. Poseł PO Andrzej Czerwiński wstrzymał się od głosu. Jedyny głos „za” reprezentujący Ziemię Sądecką należał do posłanki Elżbiety Zielińskiej z Kukiz`15.

Sądecką lokalizację biura rzecznika proponował Klub Jagielloński w obywatelskiej poprawce do projektu Ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, w myśl której instytucja miała mieć siedzibę nad Dunajcem i Kamienicą. W biurze rzecznika powoływanego na sześcioletnią kadencję ma być zapotrzebowanie na ponad 70 miejsc pracy. Na utrzymanie instytucji planowany jest roczny budżet w kwocie 18 milionów złotych. Wszyscy sądeccy przedsiębiorcy, których pytaliśmy o opinię w tej sprawie wypowiadali się zgodnie, że to mógłby być impuls dla rozwoju miasta i regionu.

Co ciekawe, gdy w grudniu na łamach Dobrego Tygodnika Sądeckiego informowaliśmy o tej inicjatywie i pytaliśmy o opinię posła Arkadiusza Mularczyka, on również powiedział, że pomysł podoba mu się.

To bardzo ciekawy pomysł. Widzę szansę dla tej inicjatywyMoże obiekt „Miasteczka Multimedialnego” byłby dobrą lokalizacją dla tej instytucji – zastanawiał się Arkadiusz Mularczyk. Po kilku tygodniach zagłosował jednak na „nie”.

Miało być tak pięknie… ale dyscyplina partyjna robi swoje. Decyzja o umiejscowieniu biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw jeszcze nie zapadła, więc nadal trzeba naciskać na rząd. Zanim rozpocznie się dyskusja po co w ogóle kolejny rzecznik to powiem, że też bym wolała, żeby po prostu Rzecznik Praw Obywatelskich, wybrany powszechnie, bronił i przedsiębiorców i dzieci, i konsumentów. Ale decyzja o powstaniu urzędu już zapadła, stąd walka o to, żeby o deglomeracji wreszcie przestać mówić, a zacząć wprowadzać ją w życie – skomentowała po dzisiejszym głosowaniu poseł Elżbieta Zielińska, jedyna parlamentarzystka z regionu, która chciała ulokowania instytucji na Sądecczyźnie.

fot. arch. dts

Waży się decyzja warta miliony: biuro rzecznika przedsiębiorców może być w Nowym Sączu, w kolebce milionerów

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.