"Porozumienie" chce powtórki sukcesu wyborczego dla Andrzeja Dudy. Partia liczy na poparcie rzędu 80-90 %

Partia "Porozumienie" Jarosława Gowina z jej szefem struktur na Sądecczyźnie - Krzysztofem Głucem, rozpoczęła akcję czynnego wspierania Andrzeja Dudy, który ubiegał się będzie o reelekcję w majowych wyborach prezydenckich.

Renault2

-Zdecydowaliśmy się mocno poprzeć Andrzeja Dudę. Ważne jest dla nas kontynuowanie reform realizowanych w naszym kraju dotyczących życia społecznego i gospodarczego - mówił Krzysztof Głuc.

Jego zdaniem dobra współpraca między prezydentem a rządem jest warunkiem sukcesu i zrealizowania reform, a także ich wzbogacania m.in o kwestie ochrony środowiska czy wspierania przedsiębiorców, na których szczególnie zależy partii "Porozumienie".

Zwrócił również uwagę na problemy polityki zagranicznej oraz trwania w koncepcji integracji europejskiej. Zaznaczył też, że Andrzej Duda jest gwarantem obecności Polski w UE czego również "Porozumienie" jest zwolennikiem.

-Pan prezydent podkreślał, że chce prowadzić pozytywną kampanię wyborczą i mamy nadzieję, że właśnie taka będzie. Mamy dość konfliktów i hejtu. Kampania powinna być momentem dyskusji o tym, jakiej Polski chcemy - dodał Głuc.

Na Sądecczyźnie od kilku tygodni prowadzona jest akcja zbierania podpisów poparcia. Można je składać m.in. w biurze poselskim Andrzeja Guta- Mostowego. Podpisy zbierają członkowie struktur partii także na Maślanym Rynku, na Plantach i na ul. Jagiellońskiej.

- Jeśli dojdzie do drugiej tury, a wszystko wskazuje na to, że tak się stanie, będziemy przekonywać wyborców, aby oddali głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Na Sądecczyźnie chcielibyśmy, aby powtórzył się wynik z poprzednich wyborów. W drugiej turze otrzymał w powiecie nowosądeckim otrzymał 80,5 %. W nieodległej Laskowej było to 90 % - przypomina Jarosław Baziak, asystent posła Guta Mostowego, członek struktur partii.

Struktury partii na Sądecczyźnie budowane są od jesieni ubiegłego roku. Na liście członków w Nowym Sączu jest obecnie 20 osób i ciągle zgłaszają się chętni. W okręgu numer 14 natomiast jest około 100 osób.

 

GAZETA DO SŁUCHANIA! Kobieta u władzy: Nie znoszę histerii, krzyku, kłótni

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.