Polisa mieszkaniowa online? Z kalkulatorem ubezpieczeń to możliwe

Polisa mieszkaniowa online? Z kalkulatorem ubezpieczeń to możliwe

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi dostępnych w Internecie pozwala przede wszystkim skrócić czas na znalezienie poszukiwanego produktu i zakupić go w korzystnej cenie. Jest to możliwe dzięki wygodnym porównywarkom, które są pośrednikami między potencjalnym klientem a dostawcą usług, w tym także ubezpieczeniowych.

Porównanie albo kalkulacja ofert – z takim terminem możemy się spotkać coraz częściej, jeśli szukamy w sieci np. sprzętu RTV czy AGD. Wtedy zamiast poświęcać cenny czas na wertowania oferty handlowej sklepów stacjonarnych bądź e-sklepów, wpisujemy po prostu interesujący nas model, markę producenta itp. i już po chwili otrzymujemy wyniki z podziałem na ceny.

Tym samym skorzystanie z porównywarki pozwala wybrać przedmiot najtańszy, bez względu na to czy jest to telewizor, lodówka, pożyczka krótkoterminowa czy zakup ubezpieczenia mieszkania.

Porównywarka ubezpieczeniowa – jak to działa?

Zasada działania porównywarek jest podobna. Najpierw użytkownik zostaje poproszony o wpisanie danych, według których narzędzie będzie wyszukiwać pożądanego produktu czy usługi. I tak, aby znaleźć ubezpieczenie mieszkania kalkulator będzie poprzedzony krótkim formularzem do wypełnienia – odpowiedzi w większości okienek uzupełniamy przez wybór jednej z gotowych propozycji.

Jednorazowe skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń pozwoli uzyskać do 5 wyników dla jednego pakietu ochrony, a ponieważ użytkownik ma 4 pakiety do wyboru, wprowadzenie tych samych danych do formularza pozwoli na otrzymanie nawet 20 ofert produktowych. Można sobie wyobrazić ile czasu zajęłoby porównanie tylu polis w placówkach stacjonarnych.

Jedynym ograniczeniem, co można również uznać zaletę, jest pewne ograniczenie porównywarki ubezpieczeniowej. Wyświetlane wyniki z podanymi wysokościami składek do tylko część oferty dostępnej na rynku polisowym. Oferty te będą dotyczyć tych towarzystw, które dostępne są w bazie narzędzia. Gdyby rzeczywiście baza miała zawierać wszystkich ubezpieczycieli obecnych w Polsce, porównanie straciłoby walor przejrzystości.

Skorzystanie z kalkulatora – krok po kroku

Wspomniany już formularz składa się z kilku działów, których wypełnienie nie zajmie więcej niż 2-3 minuty. Najpierw należy określić Przedmiot ubezpieczenia do wyboru są 3 opcje: dom, mieszkanie i budynek w budowie, ale na tym nie koniec. Po kliknięciu na jedną z opcji, pojawiają się pytania pomocnicze, np. o kondygnację, podpiwniczenie czy rodzaj konstrukcji.

Następnie przechodzimy do Danych podstawowych, gdzie należy określić m.in.:

  • liczbę nieletnich zamieszkujących nieruchomość,
  • powierzchnię użytkową nieruchomości,
  • rok budowy,
  • liczbę powodzi od 1997 roku,
  • tytuł prawny.

Większość odpowiedzi można wybrać spośród gotowych wariantów, natomiast w kolejnym dziale Dane adresowe wszystkie informacje trzeba wpisać odręcznie, tj. kod pocztowy nieruchomości, miejscowość, ulicę i numer domu bądź lokalu.

To już prawie koniec, bo pozostaje jeszcze krótkie określenie Historii ubezpieczenia poprzez podanie ilości szkód w ostatnich 3 latach albo określenie czy do ubezpieczenia potrzebna będzie cesja. W tym miejscu podajemy też datę rozpoczęcia ubezpieczenia z podpiętego kalendarza.

W Zakresie ubezpieczenia wpisujemy tylko wartość nieruchomości (z uwzględnieniem wyposażenia w dozwolonym zakresie od 10 000 do 1 000 000 zł) i wybieramy typ ochrony:

  • S – polisa z cesją na bank pod kredyt.
  • M – ochrona ruchomości domowych od zdarzeń losowych.
  • L – ochrona ruchomości domowych i stałych elementów od zdarzeń losowych oraz od kradzieży
  • XL – ochrona ruchomości domowych i stałych elementów od zdarzeń losowych oraz od kradzieży, obejmująca wysokie sumy ubezpieczenia.

Wszystkie podane wyżej informacje wpływają na wysokość płaconej składki, przy czym sami możemy liczyć na dodatkowe zniżki, jeśli posiadamy zabezpieczenia własne, a wybierzemy pakiet zabierający kradzież z włamaniem. Wtedy wystarczy zaznaczyć właściwą opcję spośród trzech: zamek z atestem, drzwi antywłamaniowe, monitoring.

Ostatnim krokiem jest możliwość zapisania kalkulacji na adres e-mail i powrócenia do pierwotnych ustawień w dowolnym momencie. Równie wygodnym ułatwieniem jest opcja szybkiego przelewu za polisę, która może obowiązywać już na drugi dzień od zaksięgowania wpłaty na konto towarzystwa.

Reklama