Patryk Olejniczak jedzie na Majorkę i zbiera pięciozłotówki dla dzieciaków z zespołem Downa

Patryk Olejniczak jedzie na Majorkę i zbiera pięciozłotówki dla dzieciaków z zespołem Downa

Patryk Olejniczak, ojciec kilkuletniej Patrycji z zespołem Downa, wyruszył w samotną podróż motocyklową na Majorkę. Droga T21, bo tak nazwał swoją wyprawę, ma na celu nie tylko udowodnienie rodzicom dzieci z zespołem Downa, że wychowanie chorego dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z życiowej pasji rodziców. Podróżnik chce też rozpropagować akcję pomocy dzieciakom, w której możesz wziąć udział także TY!

– Nazwa trasy T21 pochodzi od trisomnii 21 pary chromosów, która popularnie nazywana jest zespołem Downa – mówi Patryk Olejniczak. – To wada genetyczna, ale nie oznacza ona, że osoba nią dotknięta nie może prowadzić szczęśliwego i spełnionego życia.

Podróż Patryka rozpoczęła się wczoraj (23 września).  Jadąc, chce pomóc dzieciakom z zespołem Downa. Akcja opatrzona jest kryptonimem: „Litr Paliwa Zamiast Piwa„.

Na stronie inicjatywy – www.litrpaliwa.pl podróżnik założył wirtualny kanister #HondaNaMallorca, który można uzupełniać 5-złotowymi wpłatami. Jeden litr, to 5 zł, a każde 4 litry to transport jednej osoby niepełnosprawnej na jeden dzień zajęć rehabilitacyjnych.

Celem akcji jest pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Na Tak, którzy nie mogą sami dotrzeć na codzienną rehabilitację.

Inicjatywę wspiera między innymi sądecka firma FAKRO, której partnerem, byłym pracownikiem i przyjacielem jest organizator wyprawy.

fot. z archiwum P. Olejniczaka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.