Nowy Sącz: most heleński zbuduje Banimex z Będzina. Za 76,5 miliona złotówek

Nowy Sącz: most heleński zbuduje Banimex z Będzina. Za 76,5 miliona złotówek

Dziś (25 września, poniedziałek) rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu heleńskiego na Dunajcu. Most zbuduje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina, które za wykonanie prac zaproponowało kwotę 76 456 800 zł . Prace będą objęte 10-letnią gwarancją. Wbicie przysłowiowej łopaty pod budowę mostu ma nastąpić wkrótce. 

– Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu na budowę nowego mostu heleńskiego oraz całego układu komunikacyjnego. Teraz mamy 10 dni na ewentualne odwołania, chociaż mam mam nadzieję, że ich nie będzie. Myślę, że przysłowiową łopatę wbijemy już w najbliższym czasie – zapowiada prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Przetarg wygrała firma najtańsza, z Polski, dla mnie osobiście nieznana. Spełniła ona wszystkie warunki i wymogi.

Już wkrótce miasto ma także otrzymać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

– Po tym jak uzyskaliśmy zgodę na odstępstwa, to teraz jest tylko kwestia formalna. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli oddać plac budowy – dodaje prezydent Ryszard Nowak.

Budowa mostu heleńskiego ma rozpocząć się w październiku. Sądeczanie na drugą stronę Dunajca dostaną się za pomocą szynobusu.

O jego uruchomieniu pisaliśmy: 

Nowy Sącz: Jeśli miasto da zielone światło, PKP PLK uruchomi szynobus na osiedle Helena 

Zielone światło już jest.

– Będziemy korzystać z szynobusu na linii Nowy Sącz Miasto – Helena, z dużą częstotliwością, bo co 45, może 50 minut, przez pięć dni w tygodniu. W soboty szynobus będzie kursował rzadziej. Chcemy by, przejście dla pieszych przez obecny most było utrzymane przez obecny most jak najdłużej – mówi prezydent Nowak.

Termin zakończenia inwestycji ma zostać dotrzymany.

– Mam nadzieję, że wykonawca wie, co robi i opóźnień nie będzie. 

Czytaj również: Nowy Sącz: 8 firm chce budować nowy most heleński 

Fot. Ilustracyjne – UM NS.  

Share on twitter
Share on facebook