Obywatelski budżet Małopolski: 8 milionów do wydania!

Obywatelski budżet Małopolski: 8 milionów do wydania!

Dziś rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące regulaminu II edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski na rok 2017. Do rozdysponowania będzie 8 milionów złotych. Sądecki etap konsultacji odbędzie się 23 lutego o godz.16.30 w Szkole Policealnej  Pracowników Służb Medycznych i Społecznych przy ul. Jagiellońskiej 45.

W tym roku do każdego subregionu trafi milion 330 tys. zł. To o 330 tysięcy złotówek więcej niż rok temu.

Każdy z mieszkańców Małopolski, który ukończył 16 lat będzie mógł zgłosić do budżetu obywatelskiego tzw. zadania małe i zadania duże. Za zadanie małe zostaną uznane wszystkie inicjatywy, które dotyczyć będą projektów z danego powiatu, a ich wartość mieści się w granicach od 50 tys. zł do 100 tys. zł. Zadanie duże to takie, które zaplanowane jest dla co najmniej 2 powiatów położonych w danym subregionie lub Krakowie a jego wartość nie może być niższa niż 100 tys. zł i wyższa niż 400 tys.

Zmienił się także sposób głosowania. W II edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski mieszkańcy regionu będą mogli oddać tylko jeden głos wybierając spośród wszystkich zadań małych i dużych zgłoszonych w ramach powiatu i subregionu, w którym mieszkają (w I edycji można było oddać w sumie dwa głosy: jeden na zadanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne).

Nowy regulamin daje większe prawa autorom inicjatyw, którzy na etapie weryfikacji zadania wciąż mają możliwość wprowadzania poprawek i uzupełnienia lub wycofania złożonego projektu. Natomiast, w przypadku konieczności wprowadzenia modyfikacji zadania po przeprowadzeniu głosowania, autor projektu zostanie w ten proces zaangażowany.

Stanowiska w sprawie budżetu obywatelskiego przyjmowane będą do 3 marca mailowo i listownie na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Kancelaria Zarządu
ul. Racławicka 56
30-017 Kraków
e-mail: [email protected]

Wyniki konsultacji poznamy najpóźniej na początku kwietnia.

FOT. www.malopolska.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.