Do sześciu razy sztuka? Złodziej za kratkami

Do sześciu razy sztuka? Złodziej za kratkami

Dwie kradzieże i cztery kradzieże z włamaniem – takie właśnie zarzuty usłyszał 34 – letni mieszkaniec Muszyny, który wraz z drugim sprawcą okradał mieszkania i samochody w Nowym Sączu.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego ustalili sprawcę kilku kradzieży z włamaniem – mówi Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Od września 2016 roku do stycznia2017  mężczyzna dwukrotnie włamał się do jednego z mieszkań przy ul. Generała Bema, skąd wyniósł dwa telewizory o łącznej wartości 2.5 tys. zł oraz kilka innych cennych przedmiotów o łącznej wartości blisko 3 tys. zł. Ponadto, działając z drugim sprawcą, okradł trzy samochody na ul. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania ul. Dębińskiego i Kusocińskiego oraz ul. Limanowskiego. Mężczyźni za każdym razem postępowali podobnie – wybijali szybę w przednich drzwiach pojazdów, a następnie zabierali z nich gotówkę (w sumie ponad 3.7 tys. zł) i firmowe dokumenty.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook