Nowy Sącz. Zamykają kolejną ulicę na Helenie [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Zamykają kolejną ulicę na Helenie [ZDJĘCIA]

ulica Dmowskiego

Zamknięcie ulicy Krakowskiej spowodowało, że skomplikowała się sytuacja drogowa na osiedlu Helena. Podobnie jak wjazd do Nowego Sącza od strony Chełmca. Stanie się to jeszcze trudniejsze, gdyż nieprzejezdna będzie wkrótce jezdnia na Dmowskiego.

Informacje taką przekazał Miejski Zarząd Dróg. – Od dnia 7 maja (wtorek) od godziny 8:00 nad ranem zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ulica Dmowskiego. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Axentowicza do skrzyżowania z ulicą Chełmieckączytamy w oficjalnym komunikacie. Zawarto tam również dodatkowe kwestie o zaplanowaniu ruchu samochodowego w okolicy.

Poinformowano, że objazdy zostaną poprowadzone jezdniami: Marcinkowicką, Jagodową oraz Dunajcową, a także możliwy będzie dojazd do posesji. Drogowcy proszą jednocześnie o ostrożność i zastosowanie się do zastępczej organizacji. 

Mieszkańcy osiedla Helena i działający tam przedsiębiorcy niemal codziennie zgłaszają nam problemy. Ponadto również liczne wątpliwości związane z pracami przy budowie trasy kolejowej “Podłęże-Piekiełko” przez PKP-PLK. Wpływ na funkcjonowanie ruchu pojazdów w tej okolicy ma obecnie wykonawca robót.

– Miejski Zarząd Dróg uprzejmie informuje, że za realizację inwestycji związanej z modernizacją linii kolejowej na terenie miasta Nowego Sącza odpowiedzialne jest konsorcjum firm Torpol S.A. i Intop S.A, na których ciąży obowiązek opracowania i uzgodnienia tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych robót. W związku z powyższym wszelkie pytania związane z utrudnieniami oraz uciążliwościami należy kierować do jednostki realizującej przedmiotową inwestycję oraz do Inwestora sprawującego nadzór nad inwestycją – przekazano nam w Urzędzie Miasta Nowego Sącza. 

Opisywaliśmy już kwestię ulicy Świętej Heleny: Mieszkańcy alarmują o chaosie drogowym na Helenie„, jak również Ściegiennego: “Remont sprawił, że to ulica tylko dla mieszkańców”. Głosów od poirytowanych mieszkańców jest jednak tak wiele, że trudno wszystkie prześledzić i opisać w jednym, czy też dwóch artykułach ze względu na ilość tematów. 

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Osiedle Helena jak plan filmu katastroficznego [FOTO]

 

Reklama