Remont sprawił, że to ulica tylko dla mieszkańców [FOTO]

Remont sprawił, że to ulica tylko dla mieszkańców [FOTO]

Podłęże-Piekiełko

Mieszkańcy osiedla Helena borykają się z dużymi zmianami w ruchu drogowym, jakie związane są z realizacją projektu kolejowego “Podłęże-Piekiełko”. Docierają do nas kolejne sygnały o problemach wynikających obecnie z tego powodu w okolicy. 

Poruszaliśmy już kwestię ulicy Świętej Heleny, gdzie zwrócono nam uwagę na problem zaparkowanych tam dość licznie samochodów. Mieszkańcy zaalarmowali o chaosie drogowym, który ma negatywny wpływ na ich życie codzienne w obecnym okresie. Ma to związek między innymi z dojazdem do sklepów i firm zlokalizowanych w tej okolicy.  

Kolejną sprawą, z którą się do nas zwrócono jest natomiast ulica Ściegiennego. Co ciekawe wyniknęła ona od mieszkańców, będących zaniepokojeni skomplikowaną sytuacją z dojazdem do własnych posesji.  Szukają oni wiedzy o sytuacji drogowej i logistycznej, bo w obecnej formie jest ona dla nich uciążliwa i  niejasna. Zwracają na to uwagę, że z jednej strony  utracili dojazd technicznie w związku z remontem, a z drugiej formalnie przez ustawione tam od lat znaki zakazu. 

O co dokładnie chodzi? – W związku z przebudową właściwie całej okolicy, wjazd z ulicy Krakowskiej został zablokowany i do domów dojeżdżamy z drugiej strony. Co ważne mówimy o drodze jednokierunkowej, więc chcąc dostać się do siebie musimy minąć dwa znaki zakazu. Jeden to zakaz wjazdu, a drugi zakaz skrętu. Tak naprawdę, to za podjechanie samochodem do swojej posesji możemy złapać dwa mandaty. Nie wiemy czy to dalej obowiązuje, ale nie ma też tutaj widocznej żadnej informacji w tej sprawie – mówi nam jedna z mieszkanek. 

Rzeczywiście, od strony ulicy Świętej Heleny mamy ustawiony zarówno znak B2 czyli zakaz wjazdu, jak również B22 będący zakazem skrętu w prawo. Co warto wiedzieć, to za niezastosowanie się do wyżej wymienionego oznakowania grożą oczywiście mandaty w przedziale 20 – 500 złotych i punkty karne. 

Uszczegółowiliśmy tę sytuację poszukując informacji w Wydziale Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Poinformowano nas, że w związku z przebudową linii kolejowej, zakazy dotyczące ulicy Ściegiennego nie obowiązują mieszkańców chcących dojechać do swoich posesji. Tablica informacyjna z tym komunikatem znajduje się przy głównej drodze Krakowskiej. Co ważne, kierowcy nie stosujący się do wymienionych znaków, a nie będących mieszkańcami, narażają się na konsekwencje. Dotyczy to zatem wszystkich dostawców, kurierów, usługodawców itp.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Osiedle Helena jak plan filmu katastroficznego [FOTO]

 

Reklama