Osiedle Helena jak plan filmu katastroficznego [FOTO]

Osiedle Helena jak plan filmu katastroficznego [FOTO]

Osiedle Helena

We wtorek o świcie ulica Krakowska stała się nieprzejezdna na niemal dwa lata. Ma to związek z przebudową linii kolejowej przez PKP PLK, którym objęty jest również fragment Starowiejskiej. Tym samym część osiedla Helena wygląda dzisiaj na opustoszałe i być może nieco katastroficznie. 

Podobnie jak od kilku miesięcy na dwóch innych sądeckich osiedlach, a mianowicie chodzi o Kaduk oraz Wólki, również mieszkańcy na Helenie będą borykać się z ogromnymi utrudnieniami. Częściowo generowało to dotychczas dwukrotne zamykanie ulicy Starowiejskiej, jednak dopiero budowa wiaduktu na Krakowskiej przysporzy wiele stresu kierowcom, ale także pasażerom autobusów komunikacji miejskiej. W życie wchodzą bowiem duże zmiany w kursach MPK.

Wszystko to spowodowało natomiast, że w pierwszym dniu po zmianach osiedle Helena wyglądało tak, jakby zmieniło się w plan filmu katastroficznego. Pusto na ulicach, w pobliżu wszystko rozkopane, a w związku z tym gdzieniegdzie leżą porozrzucane elementy stalowych konstrukcji. Dodatkowo pracujący tam ciężki sprzęt, odgłosy zrywanego asfaltu i metalowe płoty odgradzające dostęp do prac technicznych.

– Do takiego widoku mieszkańcy będą musieli się oczywiście przyzwyczaić. Kierowcy natomiast nabrać cierpliwości, bo łatwe dotąd połączenie drogowe z Chełmcem, stanie się bardzo mało przystępne. Szukając pozytywów na ten moment, to można więc porównać sytuację do budowy mostu heleńskiego. Wtedy jednak odcięci byliśmy od centrum, ale też całej reszty Nowego Sącza. Tymczasem obecnie takiego problemu nie ma. Podsumowując to na pewno nie będzie nudno w trakcie tych remontów – powiedział Tomasz Błaziński, który podzielił z DTS24 swoimi zdjęciami, które dzisiaj wykonał na Helenie.

Foto: Tomasz Błaziński

Czytaj także: Budowa ronda na Kaduku nabiera tempa [FOTO]

 

Reklama