Nowy Sącz: święta Rita będzie miała różany ogród

Nowy Sącz: święta Rita będzie miała różany ogród

W najbliższą niedzielę, 21 maja, podczas mszy świętej o godz. 10.30. w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu odbędzie się otwarcie ogrodu różanego poświęconego św. Ricie, patronce spraw beznadziejnych. Uroczystość będzie elementem odpustu ku czci św. Rity. 

– Ogród św. Rity będzie miejscem przeznaczonym do modlitwy, kontemplacji. Będzie tu można przyjść i odpocząć od zgiełku. – mówi wikary parafii, ks. Stanisław Kurczab. – Przed kościołem ustawimy także otoczoną różami figurę św. Rity.

Ogród powstanie dzięki staraniom proboszcza i wiernych.

Kult św. Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej został zapoczątkowany 20 lat temu i trwa po dziś dzień. 22 maja 1993 roku ks. bp Piotr Bednarczyk poświęcił obraz świętej, który znajduje się w kościele.

Nowenna do świętej Rity odprawiana jest w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18. z udziałem zarówno miejscowych parafian, jak też wiernych przybywających na nowennę z Nowego Sącza i okolic.

– O kulcie św. Rity świadczą wciąż stojące przed Jej wizerunkiem świeże róże przynoszone przez wiernych oraz zapalane przez nich świece. Poświadczeniem otrzymanych łask są napływające świadectwa uzdrowień oraz liczne wota wdzięczności, które gromadzone są w gablotach w pobliżu obrazu świętej Rity – mówi nasza Czytelniczka Irena Mogilska.

W sobotę, 20 maja, o godz. 18.30 parafia zaprasza także na koncert Eleni. Wstęp wolny.

Fot. Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama