Trzeci medal zdobyty na bosaka! Brawo Karol Trojan!

Trzeci medal zdobyty na bosaka! Brawo Karol Trojan!

Bosonogi biegacz Karol Trojan zdobył trzeci w życiu medal. Sportowiec wziął udział w 5. PKO Białystok Półmaratonie. Biegł boso po kostce brukowej po sukces i po to, aby pomóc 15-letniemu Michałowi, który urodził się z wadą serca.

– Ostatni kilometr… podbieg… zakręt… wbiegam na most… potem chwilę z górki i… prosta… prosta, której moje stopy długo nie zapomną… prosta, na której je bardziej „doświadczyłem” niż podczas całego półmaratonu… kończy się asfalt i ponownie zaczyna się „rzeź niewiniątek”… tym razem to ostatnia ostra kostka brukowa na trasie, która wprowadziła mnie na metę… jako, iż udało się zmotywować nogi do końcowego wysiłku w tym dniu, przy głośnym wsparciu Pacemakerów, prowadzących na 1:55 h, za które w tym momencie im dziękuję, ręce zaczęły mocno pracować, zęby zacisnęły się i ruszyłem, prawie dosłownie, jak fakir po gwoździach, po bruku… krok za krokiem, by po 01:53:04, z nowym bosym rekordem życiowym, ku swojej radości minąć linię mety… – wspomina bosonogi biegacz.

Bieg miał charakter charytatywny. Karol pomógł 15-letniemu chłopcu, Michałowi, który urodził się z wadą serca. Na jego leczenie potrzeba mnóstwa pieniędzy.

Karol zamierza wziąć udział także w zawodach w Grodzisku Wielkopolskim i we Wrocławiu.

W bieganiu kieruje się mottem: „Nie ma innego wieńca zwycięstwa, jak tylko ten zdobyty po walce i trudnym współzawodnictwie (przede wszystkim z samym sobą). Jeśli potrafisz przejść bez utraty entuzjazmu od jednej porażki do drugiej, to osiągnięcie zamierzonych celów jest tylko kwestią czasu. Dlatego ile razy jest ciężko, „pod górkę”, z tyłu głowy cały czas czuwa głos, który powtarza jak mantrę” run, Forest run. 

Rekordy życiowe Karola to:

Dystans 5 km: 18:28 min. (bieg towarzyszący – Maraton Beskid Niski 2015,
24 maja 2015 r.);

Dystans 10 km: 42:55 min. („Sądecka Dycha” – 27 września 2015 r.);

Półmaraton (dokładnie 21,098 km): 1:47:14 (Wierzchosławicki Leśny Półmaraton,
23 sierpnia 2015 r.);

Dystans 30 km: 03:29:13 (III Regatta Bieg Wierchami – 18 czerwca 2016 r.).

O pasji Kamila Trojana pisaliśmy TUTAJ

Fot. archiwum prywatne Karola Trojana. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.