Nowy Sącz. Poseł Patryk Wicher o inwestycjach w kolej i o zakazie, który ma wyjść dzieciom na zdrowie [AUDIO]

Nowy Sącz. Poseł Patryk Wicher o inwestycjach w kolej i o zakazie, który ma wyjść dzieciom na zdrowie [AUDIO]

– Dziękuję za przybycie na kolejne Śniadanie Prasowe, które jest pewnym rodzajem zwyczaju – rozpoczyna dzisiejsze spotkanie z mediami poseł  PiS Patryk Wicher. W biurze poselskim przy ulicy Kolejowej w Nowym Sączu, parlamentarzysta mówił o linii kolejowej łączącej Sądecczyznę z Krakowem, o „drogach we władaniu” i o zakazie, który ma wyjść dzieciom na zdrowie.

– Kilka posumowań. „Podłęże – Piekiełko”, mamy pełne finansowanie. Było chwilę zagrożenia na nowej linii, od Piekiełka do Krakowa, natomiast Rząd Polski, ponad tydzień temu przegłosował nowy program kolejowy do 2030 roku. Został rozszerzony o dwie bardzo ważne inwestycje. Pierwsza to pełne finansowanie Podłęża – Piekiełko (zarówno modernizacja linii 104 jak i budowa tej nowej części). Druga ważna inwestycja to łącznica Gorlice – Zagórzany – mówi poseł Patryk Wicher.

Samorządowiec podkreślał, że każdy poseł marzy o tym, aby nie tylko prowadzić ustawy komisyjne, ale także, aby własną (autorską) ustawę stworzyć. Podał przykład utworzonej i już podpisanej przez prezydenta ustawy „o drogach we władaniu”.

– Setki, tysiące działek na terenie naszego regionu zostanie odblokowanych. To są te drogi, gdzie były tysiące spadkobierców, gdzie nie można ich było uregulować. Dzisiaj gminy dostały narzędzie, aby te wieloletnie blokady zdjąć. Dzięki temu odblokujemy wiele działek. To się tyczy wszystkich gmin naszego regionu – wskazuje.

Poseł Patryk Wicher podkreślał również, że ustawa zabraniająca kupowania energetyków przez osoby poniżej 18 roku życia czeka już na podpis prezydenta. – Przywracamy równowagę jeśli chodzi o kontrolę rodziców nad rozwojem dziecka. Wyjdzie wszystkim na zdrowie – argumentuje.

O czym jeszcze informował poseł? Pełny zapis dzisiejszego Śniadania Prasowego do odsłuchania poniżej.

Czytaj także: Czas pogardy. Polityczni barbarzyńcy i ich festiwal win

Fot: Adrian Maraś – DTS24

Reklama