Strażacy OSP Rytro walczą o nowy pojazd by pomagać mieszkańcom i turystom [ZBIÓRKA]

Strażacy OSP Rytro walczą o nowy pojazd by pomagać mieszkańcom i turystom [ZBIÓRKA]

OSP Rytro, nowy samochód techniczny i gaśniczy

Ratownicy z OSP Rytro podjęli się zdobycia kwoty 30 tysięcy złotych, która pozwoli sfinalizować zakup nowego, lekkiego samochodu specjalistycznego. Jak sami mówią, chcą osiągnąć cel, aby mieć jeszcze lepsze możliwości do pomagania okolicznym mieszkańcom i turystom.

Zakup pojazdu do zadań technicznych i gaśniczych będzie możliwy dzięki pozyskaniu niezbędnych funduszy zewnętrznych, co już udało się zrobić. Zabezpieczono także część funduszy w Urzędzie Gminy. Jednostka OSP, która nie generuje przychodów, musi jednak zdobyć brakujące i wymagane tzw. „środki własne”.

Na dedykowanej platformie pomagam.pl utworzono zbiórkę, gdzie ludzie, którzy rozumieją cel mogą wspomóc ryterskich strażaków. Oni sami podkreślają, że liczą na wsparcie po to, aby sami mogli służyć niesieniem pomocy.

Liczymy na Wasze wsparcie, ponieważ to inwestycja w nasze wspólne bezpieczeństwo. Jesteśmy strażakami, którzy wykorzystują ten sprzęt, aby pomagać zarówno mieszkańcom, jak i turystom w naszej małej ojczyźnie. Zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki na nowy samochód. Pamiętajmy, że strażacy są tylko przeszkolonymi użytkownikami tego sprzętu, on ma służyć potrzebującym.

Każdy, kto chciałby wesprzeć jednostkę OSP Rytro może to uczynić na platformie pomagam.pl – W TYM MIEJSCU. Do tej pory udało się uzbierać około 3 tysiące złotych z potrzebnej kwoty 30 tysięcy złotych.

Czytaj także: Blisko 800 tysięcy odtworzeń produkcji DTS24 od początku 2024 roku. Dziękujemy za obecność

Fot. Dawid Kulig (główne) oraz OSP Rytro

Reklama