Nowy Sącz: ogłoszono przetarg na przebudowę Miasteczka Rowerowego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu ogłosił przetarg na zaprojektowanie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej. Tak będzie się nazywało po przebudowie miasteczko rowerowe przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Obiekt ma być gotów do końca maja 2018 roku. 

wsb3

Na Nadbrzeżnej pojawi się plac zabaw, piaskownica i trampoliny ziemne. Zamontowane zostaną urządzenia linowe oraz elementy do wspinaczki. Dzieci rozpoczynające swoją rowerową przygodę będą mogły uczyć się jazdy na rowerze, korzystając ze specjalnie zaprojektowanych ścieżek rowerowych. Pojawią się także ławki, palenisko oraz mini scena przeznaczona do organizacji imprez plenerowych.

W ramach Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej ma także powstać skatepark oraz siłownia  "pod chmurką".

Budowa obiektu zostanie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Urząd Miasta Nowego Sącza wywalczył na ten cel kwotę 1,08 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to kwota  961 330 zł.

Czytaj również:

Nowy Sącz: zamiast Miasteczka Rowerowego - Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej

Fot. MOSiR Nowy Sącz.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.