Nowy Sącz: zamiast Miasteczka Rowerowego - Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej

Do końca przyszłego roku na terenie dzisiejszego Miasteczka Rowerowego przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu będzie strefa zabaw dla dzieci, skatepark, ścianki wspinaczkowe i siłownia pod chmurką. Wszystko to w ramach projektu Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej, na którego realizację miasto otrzymało 1, 08 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. 

wsb3

Całość inwestycji zostanie sfinansowana za prawie 2 mln zł, (dokładnie 1 961 330 zł).

Władze miasta chcą rewolucyjnej zmiany w zaniedbanym obecnie Miasteczku Rowerowym, dawniej tętniącym życiem.

- Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej to park, jakiego nie ma chyba w żadnym innym mieście w Małopolsce. Park ten skierowany jest głównie do młodzieży pragnącej aktywnie spędzać czas, ale także dla rodzin z dziećmi. Zainstalowane zostaną nowe urządzenia, które pozwolą wypoczywać na świeżym powietrzu. Park będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych -  zapewnia wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

Powstanie kilka stref, w tym - dla najmłodszych.

- Przewidujemy budowę huśtawek, piaskownic, ławek, karuzel, torów przeszkód. Będą także piramidy linowe, tor przeszkód, ścianki wspinaczkowe - wymienia prezydent Gwiżdż.

Powstaną również: strefa rowerowa z pełną infrastrukturą do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym, strefa relaksu z altaną, ławkami i sceną plenerową oraz siłownia plenerowa wkomponowana w siłownię w Lasku Schwerteńskim.

- Prace nad projektem trwały od roku. Tę inwestycję chcemy zrealizować w trybie zaprojektuj i wybuduj. Mam nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana już w przyszłym roku - mówi Bogusław Kmak, koordynator projektu, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ciężko jednak stwierdzić dokładnie, kiedy rozpoczną się prace.

- Terminy wyznaczają nam urzędy i musimy się do tego dostosować - zauważa Kmak.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W ramach Parku ma powstać także Skatepark, o który od dawna prosili mieszkańcy, o czym pisaliśmy w artykule:

Młodzi upominają się o skatepark 

Nowy teren do wyczynowej jazdy na rowerze ma być wyposażony w urządzenia odporne na warunki atmosferyczne.

Do pełni szczęścia potrzebna będzie jeszcze działająca karczma, która otworzy swoje podwoje zanim prace przy budowie parku nabiorą rozpędu. Pisaliśmy o tym  TUTAJ.

Fot. ilustracyjna, pixabay, skatepark NS

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.