Nowego stadionu Sandecji w 2018 roku nie będzie. Przetarg będzie unieważniony

Dzisiaj prezydent Ryszard Nowak w rozmowie z Radiem Kraków przyznał, że pierwszy przetarg na budowę stadionu Sandecji pozostawia bez rozstrzygnięcia. Kolejny ma zostać ogłoszony początkiem przyszłego roku. Jednak już dziś wiadomo, że do końca 2018 roku stadion spełniający wymogi Ekstraklasy nie powstanie. 

Renault2

Głównym powodem decyzji prezydenta była cena oferty, jaką złożyło konsorcjum firm S-Sport sp. z o.o. z Katowic oraz "Justmar" Marcin Turczyński - Chełm Śląski, znane m.in. z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Propozycja opiewała na kwotę 59 980 000 brutto. Na tę inwestycję miasto planowało wydać 50 mln złotych.

-Przekracza ona o 10 milionów złotych, czyli dwadzieścia procent kwotę, którą przeznaczyłem na ten cel. Podjąłem decyzję, że przetarg pozostanie nierozstrzygnięty - przyznał w rozmowie z Radiem Kraków.

Prezydent dodał, że kwestia finansowa nie była jedyną przyczyną unieważnienia przetargu. Proponowana koncepcja budowy zakładała demontaż oświetlenia i zakładanie nowego, a to łączy się ze sporym kosztem.

Co dalej ze stadionem Sandecji ?

Czytaj [strona 2]

 

Wczoraj informowaliśmy o postępach w zbiórce kibiców na stadion Sandecji. O tym poniżej.

Kibice uzbierali 1246 zł na stadion Sandecji. Zmienili cel, ale nie poddają się

 

 

 

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.