Najwyższe powiatowe odznaczenie dla sądeckiej artystki Alicji Przybyszowskiej

Najwyższe powiatowe odznaczenie dla sądeckiej artystki Alicji Przybyszowskiej

Alicja Przybyszowska, sądecka artystka – fotografka której pasją jest zatrzymywanie w kadrze ulotnych i metaforycznych chwil, z okazji 25- lecia pracy artystycznej zaprosiła sądeczan do intymnego świata swojej twórczości. „Ekwiwalent”, bo taki tytuł nosi jej jubileuszowa wystawa, to zbiór prac fotograficznych o różnorodnej tematyce. Prace te zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

To są moje najlepsze zdjęcia. Osoby tworzące zawsze mają problem, jakie wybrać prace do wystawy. Ja tym razem nie miałam problemu, bo wszystkie te zdjęcia, które wystawiam, są to zdjęcia nagrodzone na konkursach krajowych i międzynarodowych. Fotografie wybrało jury, mogę się pochwalić, że na całym świecie, na kilku kontynentach. To jest to, co najlepszego zgromadziłam przez te 25 lat- mówiła podczas wernisażu Alicja Przybyszowska

Zgromadzeni goście, przyjaciele i fotograficy odśpiewali gromkie „sto lat” i złożyli życzenia artystce. Podczas spotkania wręczono jej Złote Jabłko Sądeckie oraz podarunek od prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Starosta Nowosądecki chciał docenić dorobek artystyczny artystki i zdecydował, aby nagrodzić ją najwyższym odznaczeniem powiatowym czyli Złotym Jabłkiem Sądeckim i podziękować za szczególne zasługi na rzecz rozwoju sztuki fotografii oraz wkład w promocję Sądecczyzny– powiedział Andrzej Zarych reprezentujący starostwo.

Alicja Przybyszowska w 2016 roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne „Biennale Fotografii – Zabytki”. Zdobyła również tytuł Artysta Fotograf przyznawany przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz tytuł AFIAP Międzynarodowej Federacji FIAP w Paryżu. Ostatnio została odznaczona medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” nadanym w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, przyznawanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawę „Ekwiwalent”można oglądać do 3o listopada 2018r.

Więcej informacje o Alicji Przybyszowskiej można znaleźć tutaj:

Przygoda z aparatem fotograficznym

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.