Sądecki Park – M zdobył w Meksyku prestiżową nagrodę

Sądecki Park – M zdobył w Meksyku prestiżową nagrodę

Wrocławskie Bulwary Xawerego Dunikowskiego otrzymały prestiżową nagrodę CEMEX Building Award w dwóch kategoriach: najlepszy obiekt użyteczności publicznej oraz najlepszy obiekt w przestrzeni zbiorowej. Bulwary to dzieło firmy Park – M.

Deptak spacerowo-widokowy wzdłuż rzeki Odry położony jest w samym sercu miasta, nieopodal Panoramy Racławickiej i naprzeciw Ostrowa Tumskiego. Licząca ok. 800 m promenada nowy blask zyskała w latach 2015-2016. Wtedy to firma Park – M przeprowadziła całkowitą modernizację terenu wzdłuż rzeki. Wybudowano kładkę pieszo-rowerową – pływający most, dzięki któremu spacerem, wzdłuż brzegu można przejść lub przejechać rowerem od mostu Piaskowego do Grunwaldzkiego. Przebudowano ścieżki i chodniki, zorganizowano przestrzeń rekreacyjną, nie zapominając przy tym o zieleni. Tuż nad rzeką, wybudowano amfiteatr z nabrzeżem pozwalającym zacumować niewielkim statkom. Celem jaki przyświecał inwestorowi było takie zagospodarowanie terenu, by utworzona przestrzeń użytkowa jak najlepiej wpisywała się w uwarunkowania naturalne zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Bulwary natychmiast stały się miejscem, gdzie tłumnie przybywają wrocławianie i zwiedzający miasto turyści.

Jestem dumny, że to właśnie my tworzymy miejsca w Polsce, które uwielbiają ludzie. To dzięki naszej pracy polskie miejscowości zyskują przyjazne dla mieszkańców miejsca. Gratuluję Inwestorowi, Projektantowi, wszystkim pracownikom Park-M i współpracującym z nami kolegom w biznesie – komentuje Prezes Firmy Park – M – Krzysztof Mróz.

Firma Park – M ma swoją siedzibę w Starym Sączu i Brzeznej. Istnieje od  1995 r. Zatrudnia około 500 osób. Na swoim koncie ma m.in. takie inwestycje jak Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, Bulwar Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże Wyspiańskiego), Pałac Branickich w Białymstoku, nowoczesne tereny zieleni przy Muzeum Śląskim w Katowicach, a obecnie prowadzi przebudowę Parku im. Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju oraz terenów nadbrzeży rzeki Oławy we Wrocławiu. Realizuje również takie projekty jak Parki Kieszonkowe w Krakowie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.