Na Klimkówce będzie bezpieczniej. 60 tysięcy dla WOPR

Na Klimkówce będzie bezpieczniej. 60 tysięcy dla WOPR

Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych. Umowy gwarantujące przyznanie dotacji wręczył przedstawicielom grup ratowniczych, wicemarszałek Stanisław Sorys.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, prowadzenie akcji ratowniczych, utrzymanie gotowości ratowników oraz na szkolenia.

Nie mam wątpliwości, że pieniądze będą bardzo dobrze spożytkowane i przysłużą się nam wszystkim. Zawdzięczamy ratownikom bardzo wiele. Mając świadomość, że w razie potrzeby przyjdą nam z pomocą, możemy czuć się bezpiecznie podczas wypoczynku– powiedział wicemarszałek Stanisław Sorys, w siedzibie gorlickiego WOPR, nad zalewem Klimkówka.

W tym roku Województwo Małopolskie przeznaczyło milion złotych na zakup sprzętu oraz szkolenia dla ratowników wodnych i górskich. Suma ta zostanie podzielona między 14 grup. W ubiegłym roku wsparcie otrzymało 12 jednostek, a całość funduszy, jaki wówczas przeznaczono na ten cel wynosiła 800 tys.

Fot. Gorlickie WOPR, N.S.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.