Na Klimkówce będzie bezpieczniej. 60 tysięcy dla WOPR

Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych. Umowy gwarantujące przyznanie dotacji wręczył przedstawicielom grup ratowniczych, wicemarszałek Stanisław Sorys.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, prowadzenie akcji ratowniczych, utrzymanie gotowości ratowników oraz na szkolenia.

-Nie mam wątpliwości, że pieniądze będą bardzo dobrze spożytkowane i przysłużą się nam wszystkim. Zawdzięczamy ratownikom bardzo wiele. Mając świadomość, że w razie potrzeby przyjdą nam z pomocą, możemy czuć się bezpiecznie podczas wypoczynku- powiedział wicemarszałek Stanisław Sorys, w siedzibie gorlickiego WOPR, nad zalewem Klimkówka.

W tym roku Województwo Małopolskie przeznaczyło milion złotych na zakup sprzętu oraz szkolenia dla ratowników wodnych i górskich. Suma ta zostanie podzielona między 14 grup. W ubiegłym roku wsparcie otrzymało 12 jednostek, a całość funduszy, jaki wówczas przeznaczono na ten cel wynosiła 800 tys.

Fot. Gorlickie WOPR, N.S.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.