Staszkówka: powiedział, że chce odebrać sobie życie i poszedł do lasu…

Wczoraj do dyżurnego KPP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia 53-letniego mieszkańca Staszkówki. Mężczyzna borykał się z wieloma problemami osobistymi. Oświadczył, że zamierza targnąć się na własne życie, po czym oddalił się w kierunku znajdującego się w pobliżu lasu. W poszukiwaniach udział brała gorlicka policja, druhowie OSP oraz ratownicy GOPR. Na szczęście udało się odnaleźć mężczyznę, który bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

wsb3

Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Gorlicach asp. sztab. Grzegorz Szczepanek – natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowano policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, zbierając jednocześnie informacje o zaginionym. Do działań zmobilizowano policjantów Nieetatowego Pododdziału Policji, a także zwrócono się o pomoc w poszukiwaniach do druhów Ochotniczych Straży Pożarnych w Moszczenicy i Staszkówce oraz do ratowników GOPR. Łącznie w poszukiwaniach brało udział 22 policjantów, 15 druhów OSP oraz 15 ratowników GOPR.

Przeszukano znaczny teren, w tym kompleksy leśne w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego mężczyzny. Policjanci rozpytywali sąsiadów, kontaktowali się z członkami rodziny oraz zbierali wszelkie informacje, które mogły pomóc w odnalezieniu desperata. Do poszukiwań wykorzystany był także pies tropiący. Ze względu na okoliczności poszukiwań, od ich skuteczności zleżeć mogło życie tego człowieka. Kilkanaście minut po godzinie 19. odnaleziono mężczyznę w zaroślach w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Bezpiecznie trafił na obserwację do gorlickiego szpitala – dodaje rzecznik.

Fot ilustracyjne. pixabay

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]