Koniec gehenny. Woda w Grybowie nie jest już skażona

Koniec gehenny. Woda w Grybowie nie jest już skażona

woda

Mieszkańcy Grybowa mogą odetchnąć z ulgą. Woda z wodociągu jest już zdatna do spożycia, co wykazały najnowsze badania próbek.

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Grybowie zlecili ponowne pobranie próbek z sieci tamtejszego wodociągu, by wykonać kolejne badania laboratoryjne. Sprawdzono parametry wody pobranej 5 i 8 sierpnia. Na szczęście okazało się, że grybowska woda jest już zdatna do spożycia, o czym poinformował wczoraj (11 sierpnia) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu w wydanym przez siebie komunikacie.

Przypomnijmy – na początku sierpnia w próbkach wody z Wodociągu Publicznego w Grybowie wykryto m.in. bakterie z grupy coli i enterokoki kałowe (o czym informowaliśmy TUTAJ). W mieście wyznaczono kilka zastępczych punktów poboru wody.

Sytuacja była związana z awarią na Ujęciu Wody „PARK”. Jak poinformował w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Grybowa Paweł Fyda, do zanieczyszczenia wody doszło w wyniku nieprawidłowej gospodarki odpadami ciekłymi, jeszcze przed wprowadzeniem ich do kanalizacji (więcej TUTAJ).

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Od dziesiątek lat spieszą na ratunek. Dwie OSP świętowały jubileusze

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.