Uwaga! Problemy z wodą z grybowskiego wodociągu

Uwaga! Problemy z wodą z grybowskiego wodociągu

woda w kranie

Woda z Wodociągu Publicznego w Grybowie jest niezdatna do spożycia. Badanie wykazało obecność m.in. bakterii z grupy coli i enterokoków kałowych. W mieście wyznaczono zastępcze punkty poboru wody.

W ubiegły wtorek (2 sierpnia) w ramach nadzoru sanitarnego pobrano próbki z Hydroforni H1 na ul. Turystycznej w Grybowie. Jak się okazało, w wodzie wykryto bakterie z grupy coli i enterokoki kałowe. Stwierdzono też przekroczenie parametru mętności i nieakceptowalny zapach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi. Nakazał też w trybie natychmiastowym przeprowadzenie niezbędnych zabiegów higieniczno-sanitarnych, żeby grybowska woda znów była bezpieczna dla zdrowia. Korzysta z niej bowiem około 3000 osób.

Jak informują przedstawiciele miasta, sytuacja ta związana jest z awarią na Ujęciu Wody „PARK”. Zastępcze punkty poboru wody z beczkowozu wyznaczono na ul. Rynek i ul. Generała Bema. Dziś (5 sierpnia) mają zostać wskazane kolejne takie miejsca.

Przypominamy! Woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków. Nie wolno myć nią owoców, warzyw, naczyń kuchennych. Woda nie nadaje się obecnie do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień i prania. Może być natomiast wykorzystywana do celów sanitarnych, czyli spłukiwania toalet.

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

„Prędkość” na Sądecczyźnie. Zatrważający wynik policyjnej akcji

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.