Beskid Sądecki. Napis na kamieniu zbulwersował internautów. Wicemarszałek Sejmu: naśladowanie wskazane

Beskid Sądecki. Napis na kamieniu zbulwersował internautów. Wicemarszałek Sejmu: naśladowanie wskazane

Sucha Struga, Beskid Sądecki, Ryszard Terlecki

W sądeckim lesie w Suchej Strudze na jednym z głazów pojawił się napis wykonany żółtą farbą ,,Niech żyje PiS”.  Zdjęciem ,,wyczynu” zwolennika partii pochwalił się w mediach społecznościowych wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Co więcej, polityk stwierdził, że naśladowanie jest wskazane. Problem w tym, że takie zachowania uznawane są za wandalizm.

Malowanie po skałach, głazach jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Turyści, idąc w góry, zostawiają po sobie ślad – podpisują się na skałach, wykonują różne graffiti. W ubiegłym roku zagraniczni turyści pomalowali sprayem skały Świnicy. Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego natychmiast ruszyli na miejsce, by schwytać sprawców. Bezskutecznie. Pracownicy musieli ręcznie czyścić każdy kamień. W wielu przypadkach do czyszczenia nie wolno używać środków chemicznych, a co za tym idzie – proces usuwania napisów wydłuża się i jest bardziej pracochłonny.

Przykładowo trzydniowe czyszczenie skał Jury Krakowsko-Częstochowskiej w 2019 roku kosztowało około 10 tysięcy złotych. ,,Naprawy” naturalnego piękna dokonywano naturalną metodą piaskowania, bez szkody dla wapieni. Przykłady tego typu dewastacji przyrody można mnożyć. Okazuje się, że takie zachowanie może spotkać się jednak z aprobatą wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

Dwa dni temu na swoim twitterowym profilu zamieścił zdjęcie zrobione w lesie Beskidu Sądeckiego w Suchej Strudze. Przedstawia ono głaz, na którym miłośnik partii rządzącej napisał żółtą farbą ,,Niech żyje PiS”. Fotografię polityk opatrzył opisem ,,Sucha Struga. Beskid Sądecki. Naśladowanie wskazane”. To oburzyło komentujących, którzy zwracali uwagę, że to jawne popieranie wandalizmu i dewastacji przyrody.

,,Czyżby zachęcał Pan Marszałek do dewastacji przyrody? A jak ktoś to napisze na murze np. kościoła, to potępicie czy nie?” – pyta za pośrednictwem mediów społecznościowych Posłanka ,,Lewicy” Anna-Maria Żukowska. 

 Trudno mi zrozumieć, dlaczego pan Terlecki popiera wandalizm. Bez znaczenia jest, co zostało napisane – to niszczenie przyrody i krajobrazu. Wyobraźmy sobie, że każdy na górskim kamieniu wyraża swoje sympatie polityczne. Jak wówczas wyglądałby góry? – skomentował dziennikarz Łukasz Tudzierz.

Pod postem wicemarszałka przeważają opinie negatywne, jednak są i takie, które pochwalają działanie.

Sucha Struga, Beskid Sądecki

Fot. Ryszard Terlecki/ Twitter/
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama