COVID-19. Kto jeszcze dostanie czwartą dawkę szczepionki?

COVID-19. Kto jeszcze dostanie czwartą dawkę szczepionki?

konferencja ministra zdrowia

Dziś odbyła się kolejna konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskiego, związana z COVID-19. Szef resortu zdrowia ogłosił, komu jeszcze będzie przysługiwała czwarta dawka szczepionki.

Początkowo czwartą dawkę szczepionki mogły przyjąć jedynie osoby w wieku powyżej 80 lat, po 150 dniach od trzeciej dawki. Zmiana nastąpiła od 22 lipca i do tej grupy dołączyły osoby od 60 roku życia oraz w wieku powyżej 12 lat z obniżoną odpornością (po 120 dniach od trzeciej dawki). Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia ogłosił kolejne rozszerzenie programu szczepień. Od 17 sierpnia czwartą dawkę będzie mógł przyjąć personel medyczny, pracownicy podmiotów leczniczych, studenci kierunków medycznych oraz farmaceuci. W nocy z 16 na 17 sierpnia zostanie wystawionych około 400 tysięcy skierowań. Studenci, o których mowa, do rejestracji będą potrzebowali legitymacji studenckiej.

Jak podkreślał minister Niedzielski, obecna fala COVID-19 wyhamowuje. Liczba zachorowań spada, a sytuacja hospitalizowanych pacjentów pod respiratorami się stabilizuje. W ciągu ostatniej doby wykryto 4226 zakażeń (690 ponownych), w tym m.in. 19 w powiecie nowosądeckim oraz 9 w Nowym Sączu.

fot. zrzut ekranu transmisji konferencji prasowej na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia na Facebooku


Czytaj też:

Od dziesiątek lat spieszą na ratunek. Dwie OSP świętowały jubileusze

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama