Od dziesiątek lat spieszą na ratunek. Dwie OSP świętowały jubileusze

Od dziesiątek lat spieszą na ratunek. Dwie OSP świętowały jubileusze

75 lat OSP Krużlowa Wyżna

Za nami kolejne strażackie uroczystości w regionie. W ubiegły weekend swoje jubileusze świętowała OSP Kamianna oraz OSP Krużlowa Wyżna.

W sobotę (6 sierpnia) 75-lecie jednostki obchodzili strażacy z Krużlowej Wyżnej (gm. Grybów). Uroczysty jubileusz był okazją do wręczenia licznych odznaczeń dla zasłużonych druhów i druhen, a także poświęcenia wozu bojowego. Pojazd został pozyskany już w 2020 roku, jednak pandemia nie sprzyjała organizowaniu uroczystości. W obchodach uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa i powiatu, a także st. bryg. Paweł Motyka, który jest prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu.

Z kolei w niedzielę (7 sierpnia) swoje 60-lecie świętowali strażacy z Kamiannej (gm. Łabowa). Jubileusz był połączony z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Po mszy świętej złożono kwiaty na grobie księdza Henryka Ostacha, którego imię nosi tamtejsza pasieka. Następnie przed Domem Pszczelarza odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i wyróżnienia.

fot. Krzysztof Gryzło (jubileusz OSP Krużlowa Wyżna), Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu (jubileusz OSP Kamianna)


Czytaj też:

W Nowym Sączu działała nielegalna bimbrownia. Policja otrzymała donos

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama