Klaudia Kowalska z Fight House Nowy Sącz z tytułem Mistrzyni Polski [ZDJĘCIA]

Klaudia Kowalska z Fight House Nowy Sącz z tytułem Mistrzyni Polski [ZDJĘCIA]

Klaudia Kowalska, Fight House Nowy Sącz, zdjęcia, Mistrzyni Polski K-1

Klaudia Kowalska z klubu Fight House Nowy Sącz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w K-1. Impreza odbyła się w odległych Kartuzach. Zawodniczka wygrała trzy walki z rzędu i sięgnęła po złoty medal. Tytuł najlepszej zawodniczki kraju to jednoczesna promocja do Kadry Narodowej i przepustka do zawodów międzynarodowych.

– Miniony weekend był wytężonym czasem dla zawodników naszego klubu. W Kartuzach obyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Nowy Sącz reprezentowali: Klaudia Kowalska, Przemysław Tobiasz, Kacper Zając i Nikodem Święs – mówi w rozmowie z naszą redakcją Rafał Dudek, po czym dodaje:

– Wygrywając trzy walki z rzędu, Klaudia sięgnęła po tytuł mistrzowski. To ogromny sukces zawodniczki wywodzącej się z karate. Tym samym Klaudia dostała się do Kadry Narodowej i będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych. Nikodem Święs w mocno obsadzonej kategorii wagowej do 75 kg wygrał trzy pojedynki. W półfinale przegrał na punkty. Jego występ to również duży sukces. Nikodem udowodnił, że zaczyna się coraz bardziej liczyć w sporcie seniorskim. W następnych zawodach walka toczyć się będzie o złoto. Z kolei Przemysław Tobiasz i Kacper Zając zebrali kolejne, cenne doświadczenie. Przegrali swoje walki, ale obycie będzie procentować. Na Mistrzostwa Polski mieliśmy jechać większą grupą. Na przeszkodzie stanęły kontuzje i inne wypadki losowe, stąd drużyna była nieco skromniejsza – relacjonuje Rafał Dudek dla DTS24.

Jakie najbliższe plany zawodników Fight House Nowy Sącz? Już wkrótce kolejne turnieje, ligi a także prestiżowy Puchar Świata w Budapeszcie. – Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, bez których nie bylibyśmy w stanie realizować sportowych celów. Podziękowania dla miasta Nowy Sącz, Miody Huzar, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów BIZNES PIETRYGA, Lody MIŚ, Fonmix, Odnova Music. Cały czas jesteśmy otwarci na nowych zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w sportach walki. Zapraszamy do naszego klubu przy ulicy Szwedzkiej w Nowym Sączu – kończy.

Czytaj także: Z ostatniej chwili! Nocne działania służb na DK nr 75 w Witowicach. Przewrócił się bus z sześcioma osobami [ZDJĘCIA]

Fot: FH / RD

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama