Nocne działania służb na DK nr 75 w Witowicach. Przewrócił się bus z sześcioma osobami [ZDJĘCIA]

Nocne działania służb na DK nr 75 w Witowicach. Przewrócił się bus z sześcioma osobami [ZDJĘCIA]

Witowice Górne, DK 75

Dziś w nocy, na drodze krajowej nr 75 w Witowicach przewrócił się bus, którym podróżowało łącznie sześć osób. Działania służb trwały około trzy godziny. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Powodem incydentu był prawdopodobnie wykonywany przez kierowcę manewr, na skutek pojawienia się zwierzyny na jezdni.

Droga krajowa nr 75 była najpierw całkowicie zablokowana, następnie ruch odbywał wahadłowo. Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Zgłoszenie napłynęło o godzinie 00:43. Osoby podróżujące kierowały się w stronę Nowego Sącza. Prawdopodobnie na jezdni pojawiła się zwierzyna i kierowca chcąc uniknąć zderzenia wykonał manewr, co poskutkowało przewróceniem pojazdu. Osoby podróżujące wyszły z auta o własnych siłach, jednak dwie z nich uskarżały się na dolegliwości. Zostały przetransportowane do szpitala w Nowym Sączu. Na czas działań droga była zablokowana, potem ruch odbywał się wahadłowo. Działania trwały około 3 godziny, na miejscu pracowali strażacy z JRG 1 Nowy Sącza (2 samochody), OSP Rożnów, OSP Łososina Dolna, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego – mówi dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz w rozmowie z DTS24. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Czytaj także: Orzeł i tablica z nagrobka Romana Stramki odzyskane. Złodziej w rękach policji (zdjęcia)

Fot: Tymek / Małopolska Alarmowo

Reklama