Nowy Sącz: kupią kamienicę, zburzą ją i zrobią miejsce na rondo

Nowy Sącz: kupią kamienicę, zburzą ją i zrobią miejsce na rondo

Jutro w ratuszu zapadnie decyzja kluczowa dla budowy ronda łączącego ulice Krakowską, Starowiejską i Legionów. Rondo ma szansę „odkorkować” przejazd z Nowego Sącza w stronę Chełmca przez nowy most heleński. W programie najbliższej sesji rady miasta Nowego Sącza znalazł się projekt uchwały w sprawie zakupu gruntu, na którym stoi kamienica przy ulicy Krakowskiej 34. Tam, gdzie dziś jest kamienica, kiedyś ruchliwa droga ma zatoczyć koło…

Aby można było przebudować ten fragment drogowej infrastruktury Nowego Sącza charakterystyczny budynek na łuku drogi za mostem heleńskim musi zostać wyburzony.

Ponieważ nieruchomość  jest własnością osób prywatnych, najpierw potrzebna jest decyzja samorządu zobowiązująca prezydenta miasta do jej zakupu. Projekt stosownej uchwały uzasadniony jest następująco:

„Nabycie zabudowanej nieruchomości, położonej  (…)  przy ulicy Krakowskiej 34  (…) konieczne jest z uwagi na planowaną inwestycję przebudowy m.in. ulicy Krakowskiej, wraz z przebudową mostu na rzece Dunajec w ciągu ulicy Legionów. Zgodnie z opinią Miejskiego Zarządu Dróg na w/w działkach przewidziana jest realizacja ronda łączącego ulice: Krakowską, Starowiejską i Legionów”.

O planach budowy nowego mostu heleńskiego pisaliśmy TUTAJ i  TUTAJ.

 

fot. Google Street View

Share on twitter
Share on facebook