Znamy plan budowy mostu heleńskiego

Znamy plan budowy mostu heleńskiego

Miejski Zarząd Dróg kończy przygotowania specyfikacji do przetargu na budowę mostu heleńskiego. Budowa ma rozpocząć się w maju lub czerwcu.

Mamy nadzieję, że do końca marca uda się ogłosić przetarg, wtedy też będziemy znali dokładne koszty inwestycji zaproponowane przez potencjalnych wykonawców – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor MZD w Nowym Sączu.

Budowa mostu i przebudowa układu komunikacyjnego po obu stronach Dunajca ma kosztować ok. 90 mln zł. Mowa o dwóch skrzyżowaniach – jednym typu: średnie rondo i drugim typu: rondo turbinowe.

Wszystko zależy od tego, jakie koszty poda wykonawca. Ten, który zaproponuje najniższą cenę oraz spełni kryteria przetargowe, będzie się mógł ubiegać o wykonanie tego zadania –  dodaje Grzegorz Mirek i podkreśla, że przygotowany już został wstępny harmonogram prac. – Chcemy aby most był gotowy do końca 2018 roku. Mamy nadzieję że uda nam się dotrzymać tego terminu, zwłaszcza, że sama inwestycja, choć technicznie skomplikowana nie jest długa.

Prace budowlane ruszą jednocześnie na 3 odcinkach: w miejscu budowy samego mostu oraz na rondach. Rozpoczną się  w maju lub w czerwcu.

Rozpoczęcie prac budowlanych nie oznacza automatycznego wyłączenia z użytku obecnego mostu. Stanie się tak dopiero wtedy, kiedy taką potrzebę zgłosi wykonawca. Wiadomo jednak, że mieszkańcy samego miasta oraz regionu będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym przez cały okres trwania inwestycji. Mowa przede wszystkich o korkach, których niestety, nie będzie można uniknąć.

FOT. TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.