Nowy Sącz: mamy 77 milionów na most heleński!

Zapewnienie o przekazaniu takiej kwoty na budowę nowego mostu na Dunajcu otrzymał prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak w trakcie wizyty w Ministerstwie Rozwoju. - To już pewne. Mamy 77 mln zł na budowę nowego mostu z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca – mówi prezydent Nowak.

WSB2020

- To sukces, który był możliwy dzięki wsparciu wielu osób, a zwłaszcza wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceministra Wiesława Janczyka - podkreśla z satysfakcją prezydent Ryszard Nowak.

- Mówiłem podczas ostatniego spotkania z parlamentarzystami w ratuszu, że marzenia stają się rzeczywistością. Teraz mogę powiedzieć więcej: marzenia stały się rzeczywistością. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie od kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, że dotychczasowe dofinansowanie w wysokości 24,5 mln zł zostało podniesione do maksymalnego poziomu 85 proc., co przekłada się na kwotę przeszło 77 mln zł. To doskonały przykład współdziałania rządu z samorządami.

Wojewoda Małopolski Józef Pilch podkreślił, że dla regionu sądeckiego dodatkowa kwota oznacza większe szanse na rozwój transportu.

- Szybki transport, to rozwój przedsiębiorczości - powiedział wojewoda. - Wiem, że prezydent Ryszard Nowak wykorzysta dodatkowe możliwości. Wspólnie działamy, aby Sądecczyzna mogła rozwijać się.

Most będzie miał cztery pasy, a wjazd na przeprawę dodatkowo ułatwią dwa ronda pod Basztą Kowalską i przy ulicy Krakowskiej.

Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sądeczanie czekają na nią od wielu lat.

 

***

Przewozy Regionalne proponują na czas remontu mostu uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych do Marcinkowic.

 

fot. UM NS.

 

 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.