Nowy Sącz: mamy 77 milionów na most heleński!

Nowy Sącz: mamy 77 milionów na most heleński!

Zapewnienie o przekazaniu takiej kwoty na budowę nowego mostu na Dunajcu otrzymał prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak w trakcie wizyty w Ministerstwie Rozwoju. – To już pewne. Mamy 77 mln zł na budowę nowego mostu z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca – mówi prezydent Nowak.

– To sukces, który był możliwy dzięki wsparciu wielu osób, a zwłaszcza wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceministra Wiesława Janczyka – podkreśla z satysfakcją prezydent Ryszard Nowak.

– Mówiłem podczas ostatniego spotkania z parlamentarzystami w ratuszu, że marzenia stają się rzeczywistością. Teraz mogę powiedzieć więcej: marzenia stały się rzeczywistością. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie od kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, że dotychczasowe dofinansowanie w wysokości 24,5 mln zł zostało podniesione do maksymalnego poziomu 85 proc., co przekłada się na kwotę przeszło 77 mln zł. To doskonały przykład współdziałania rządu z samorządami.

Wojewoda Małopolski Józef Pilch podkreślił, że dla regionu sądeckiego dodatkowa kwota oznacza większe szanse na rozwój transportu.

– Szybki transport, to rozwój przedsiębiorczości – powiedział wojewoda. – Wiem, że prezydent Ryszard Nowak wykorzysta dodatkowe możliwości. Wspólnie działamy, aby Sądecczyzna mogła rozwijać się.

Most będzie miał cztery pasy, a wjazd na przeprawę dodatkowo ułatwią dwa ronda pod Basztą Kowalską i przy ulicy Krakowskiej.

Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sądeczanie czekają na nią od wielu lat.

 

***

Przewozy Regionalne proponują na czas remontu mostu uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych do Marcinkowic.

 

fot. UM NS.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama