Już wkrótce 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu!

Już wkrótce 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu!

W Małopolsce już niedługo odbędzie się 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców, która jest częścią European Researcher’s Night, czyli Europejskiej Nocy Naukowców

W Małopolsce już niedługo odbędzie się 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców, która jest częścią European Researcher’s Night, czyli Europejskiej Nocy Naukowców. To wydarzenie o ogromnej skali, organizowane jest w 8 miastach Małopolski, w tym w Nowym Sączu, we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University.

29 września 2023, Główny Budynek WSB-NLU w Nowym Sączu

Wydarzenie odbędzie się w piątek 29 września 2023 roku w głównym budynku Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej 27. Wszystkich zainteresowanych już teraz zachęcamy do zarezerwowania tego terminu bo będzie się działo !

W programie Małopolskiej Nocy Naukowców znajdziemy wiele atrakcji, między innymi:

W strefie Optyka i światło:

· Eksperymenty z soczewkami, kolimatorami, pryzmatami oraz manipulacją światłem, pozwalające na zgłębienie zachowania światła i zastosowanie różnych elementów optycznych

W strefie Elektrotechnika i elektryczność:

· Eksperymenty z elektromagnetyzmem, plazmą, modułami Peltiera, żarówkami, opornikami oraz transformatorami, które pozwalają zgłębiać zjawiska elektryczne i magnetyczne.

W strefie Chemia i reakcje chemiczne:

· Eksperymenty prezentujące efektowne i interesujące zjawiska chemiczne, takie jak reakcja kolorowej chmury, symulacja ognia w dłoni czy tworzenie kryształów barwnych.

W strefie Fizyka i ciekły azot:

· Badanie właściwości ciekłego azotu, eksperymenty z rozprężaniem, tworzenie lodolomów i inne efekty wizualne związane z niskimi temperaturami.

W strefie Tworzenie gier:

· Omówienie etapów tworzenia gier, rozmieszczenie zadań w przemyśle gamedev oraz wprowadzenie do popularnych silników gier, takich jak Unreal Engine czy Unity.

W strefie Monochromatyczne światło:

· Eksperymenty z rozszczepianiem światła na kolory przy użyciu soczewek i pryzmatów oraz badanie właściwości monochromatycznego światła.

W strefie Ciecz nienewtonowska:

· Zabawa cieczą nienewtonowską, eksperymenty z biegiem po cieczy, uderzeniem w ciecz i tworzeniem struktur z niej.

W strefie Eksplozje ciekłego azotu:

· Spektakularne eksperymenty z eksplozjami ciekłego azotu, takie jak rozprężanie, eksplodujące bańki i inne efekty wizualne.

W strefie Gaz helowy:

· Eksperymenty z gazem helowym, zmianą tonu głosu pod wpływem helu oraz zapaleniem helowego balonika.

W strefie Laboratorium laserów i dymu:

· Eksperymenty z laserami, lustrami, dymem i przesyłaniem sygnałów przy użyciu wiązek światła.

W strefie Telekomunikacja i historia telefonii:

· Sala poświęcona historii telefonii i ewolucji technologii telekomunikacyjnych.

W strefie Świat Guglielmiego Marconiego i Nikola Tesli:

· Uczestnicy poznają historię i osiągnięcia wynalazców Guglielmo Marconiego i Nikoli Tesli w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej.

 

Brzmi całkiem ciekawie? Powinniście wiedzieć, że to tylko część atrakcji jakie są zaplanowane na Małopolską Noc Naukowców w WSB-NLU, ponadto w trakcie wydarzenia odbędą się 3 wykłady w głównej auli 010C, a równolegle odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Inauguracja Dziecięcego Uniwersytetu I-go Wieku.

 

 Artykuł partnera

 Przeczytaj również:

Czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? O AI opowiadają eksperci z fundacji Law4Tech, którzy będą uczyć studentów sądeckiej WSB-NLU

Reklama