Sztandar i proporzec dla „młodszych” strażaków z Korzennej

Sztandar i proporzec dla „młodszych” strażaków z Korzennej

OSP Korzenna Centrum

Strażacy OSP Korzenna Centrum mają już swój sztandar, a działająca przy jednostce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – proporzec. Ich przekazanie miało miejsce w trakcie organizowanego w tym roku przez jednostkę Gminnego Dnia Strażaka.

Jak zaznaczają druhowie OSP Korzenna Centrum, w świętowaniu, które odbyło się w ubiegłą niedzielę (28 kwietnia), wzięli udział strażacy z gminy Korzenna, a także przedstawiciele jednostek OSP Krużlowa Wyżna, OSP Ptaszkowa i OSP Błażkowa.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele parafialnym, podczas której arcybiskup Juliusz Janusz poświęcił sztandar i proporzec. Następnie strażacy i zaproszeni goście w towarzystwie pocztów sztandarowych, orkiestry i mażoretek przemaszerowali na plac przy siedzibie OSP Korzenna Centrum. Uroczystość była między innymi okazją do wręczenia różnego rodzaju odznaczeń.

Mamy również fantastyczną wiadomość – Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron poinformował o uzyskaniu dofinansowania do zakupu nowego samochodu dla naszej jednostki. To wielki krok naprzód dla naszej społeczności! – przekazali strażacy OSP Korzenna Centrum w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że jednostka założona została w 2016. Jest to druga ochotnicza straż pożarna w miejscowości, a strażacy starszej jednostki – OSP Korzenna – 11 maja świętować będą 90-lecie swojej działalności.

fot. OSP Korzenna Centrum

Czytaj też: Nowy Sącz. Policyjny dron uwiecznił wykroczenia [nagranie]

Reklama